Żeby żółw, który jest trzymany w domu, mógł być usatysfakcjonowany i odpowiednio się rozwijać, powinien mieć zrobioną dla siebie wyspę. Nadmieniona wyspa dla żółwia, na którą będzie on mógł się wspinać, umożliwi mu wygrzewanie się pod specjalną żarówką uvb ulokowaną nad akwarium.

zwierzęta - wizerunek

Autor: Marcin Moga
Źródło: http://www.flickr.com

Wszystkie osoby, jakie posiadają akwarium i trzymają w nim żółwia, mogą położyć na środku niniejszego akwarium zwyczajny kamień, jaki jednak będzie zajmował żółwiowi za dużą powierzchnię pływania (super żarówka uvb). Z tej przyczyny sięgnięcie po takie rozwiązanie jest bardzo wygodne dla samych właścicieli akwarium, lecz mniej pożyteczne dla żółwia. Jednakże trzeba podkreślić, iż lepiej jest dla żółwia, aby posiadał w akwarium jakąś wysepkę, na którą będzie mógł wchodzić, aniżeli żadnej. Oprócz wygrzewania się do żarówki będzie mógł dzięki temu również (zobacz więcej) znaleźć dla siebie atrakcyjne zajęcie, jakie zajmie mu wiele czasu. Wiadomo przecież, że każde zwierzątko, również mały żółwik, żyje w swoim świecie oraz powinien mieć jakieś zajęcie, by mógł być spokojny oraz zadowolony. W przeciwnym wypadku zacznie się niepokoić, co może nieprawidłowo wpłynąć również na długość jego życia.

Zwłaszcza wyszukaną wysepką jest wyspa dla żółwia zrobiona na przykład ze szkła, które zostało przymocowane do podłoża akwarium sylikonem akwarystycznym (sprawdzona wyspa dla żółwia).

Jeżeli interesuje Cię ten artykuł, kliknij bez wahania tutaj, gdyż ta strona (https://www.lontex.pl/serwis-samochodow-ciezarowych-rybnik) z pewnością także jest godna Twojej uwagi.

Na takie szkło będzie można również nakleić tak zwaną sztuczną trawę, która spowoduje, że akwarium będzie prezentowało się bardziej naturalnie oraz będzie przypominało żółwiowi jego normalne środowisko życia. Dzięki temu może on nawet nie spostrzec, iż znajduje się w domowym akwarium oraz nie może pójść wszędzie tam, gdzie zechciałby.

Przy okazji nasze akwarium będzie prezentowało się na rzeczywiście zadbane i osoby znajdujące się w pomieszczeniu, w którym jest akwarium, będą patrzyły z zainteresowaniem na to co robi nasz żółw i komentowały przede wszystkim to, jak nieustępliwy potrafi być żółw, jaki nie jest znudzony ciągłym robieniem powolnych ruchów oraz cały czas stara się realizować zamierzone przez siebie cele. Wyspa dla żółwia może zostać również wykonana z drewnianych listewek czy bambusowych gałązek, jakie były złączone jakimś sznureczkiem. Grubsza listewka czy gałązka oparte są o brzeg akwarium.
Wyspa dla żółwika trzymanego w akwarium w domu- sprawdzamy w jaki sposób ją nabyć
Tagi: