Produkty, które znaleźć można na półkach znajdujących się w naszym kraju sklepów, nie zawsze robione są w Polsce. Wiele z nich jest importowanych. I nie dotyczy to tylko egzotycznych owoców, które z uwagi na panujący w naszym kraju klimat nie mają szans urosnąć u nas. Spoza granic naszego państwa importujemy ubrania, sprzęt RTV i AGD, a nawet wybrane produkty spożywcze, które robione są u nas. Istotna część importu to w przypadku Polski dobra z Chin.

przewóz towarów

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com
Importerzy z Chin w Polsce mają się naprawdę świetnie. Od kilku już lat handel z Chin bowiem w Polsce naprawdę przynosi rewelacyjne zyski (sprawdź ofertę importerów z Chin w Polsce). Importerzy z Chin transportują (przenośniki do załadunku) do nas zwłaszcza zabawki oraz odzież. Produkty na ogół nie wzbudzają zachwytu swoją jakością. Bardzo często zdarza się także, że do ich wytworzenia wykorzystano oddziałujące negatywnie na ludzki organizm środki chemiczne. Tyczy się to zwłaszcza zabawek, których całe dostawy były już wycofywane z naszego rynku.

Nie oznacza to jednak, że cały handel z Chin nie powinien istnieć. Nieraz importerzy z Chin przywożą naprawdę solidne jakościowo produkty, które w niczym nie ustępują tym wytwarzanym przez nasze czy na przykład niemieckie firmy. Ich ogromnym atutem jest natomiast o wiele niższa cena, która sprawia, że mieszkańcy naszego kraju chętniej sięgają po przywiezione z Chin produkty. Każdy bowiem dba o stan własnych finansów, a w wielu wypadkach przepłacanie nie ma niewielkiego nawet sensu. Ci, którzy decydują się na przywożenie do naszego kraju pochodzących z Chin produktów muszą pamiętać, że w kontaktach z pochodzącymi z Chin kontrahentami należy zachować ogromną ostrożność.

statek towarowy

Źródło: http://sxc.hu/
Bardzo często zdarzają się bowiem sytuacje oszustw wobec firm zagranicznych, które chcą importować pochodzące z Chin produkty.

Nie zniechęcaj się – kontynuuj poznawanie (http://www.bestcar-chorzow.pl/category/auta-na-sprzedaz/) pochłaniających Cię wpisów. Odnajdziesz ich dosyć sporo na naszej kolejnej witrynie. Zachęcamy!

Zanim pieniądze za towar trafią na działające d Chinach konto, firmę, która jest ich adresatem trzeba bardzo dokładnie sprawdzić. Przyjrzeć powinno się przede wszystkim podanemu numerowi konta bankowego. Często zdarza się tak, że nieuczciwi biznesmeni podają numer konta prywatnego, a nie będącego własnością firmy. Na skutek tego pieniądze za towar wpadają w ręce prywatnych osób, a zamówionychproduktów nie widzi się nigdy. Ostrożność to główna zasada, której muszą przestrzegać wszyscy podejmujący decyzję o współpracy z firmami działającymi w Chinach. W przeciwnym razie można bowiem wpędzić się w naprawdę duże kłopoty finansowe, których rozwikłanie nie będzie wcale takie proste.

Skąd pochodzą produkty w naszym kraju, czyli Chiny i współpraca sprzedażowa z nimi
Tagi: