Właściwe projektowanie przestrzeni w budynkach przemysłowych, handlowych i użytkowych okazuje się niesamowicie ważne dla efektywności działania oraz wygody zastosowania danych wnętrz. W niektórych przypadkach zachodzi potrzeba, aby odpowiednio odseparować wybrane pomieszczenia albo elementy wyposażenia i tym samym zapewnić pracownikom bezpieczne warunki wypełniania obowiązków. Powinno się wiedzieć, jakie rozwiązania można przy tym użyć.

fotogram - przemysł

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com

Ogrodzenia ochronne – tam, gdzie potrzeba coś oddzielić

Budynki przemysłowe niejednokrotnie skrywają miejsca stanowiące zagrożenie dla niewykwalifikowanych osób. Dla realizacji wymaganych standardów, w niektórych przypadkach trzeba je oddzielić od ogólnodostępnych sfer. Doskonale w podobnych przypadkach sprawdzają się ogrodzenia ochronne. To ogrodzenia podobne do klatki, którymi oddziela się istotne punkty. Takim punktem może być skomplikowana maszyneria czy panel kontrolny zgromadzonych w fabryce urządzeń. Podobne ogrodzenia z sukcesem są wykorzystywane także na magazynach, w przypadku, jeśli potrzeba zabezpieczyć część asortymentu przed kontaktem z pracownikami. Rozwiązanie to jest używane przy magazynowaniu alkoholi oraz wyrobów tytoniowych w większych sklepach spożywczych – poszukujesz ogrodzeń ochronnych dobrej jakości – zapoznaj się z ofertą firmy OLEJNIK SYSTEMY MAGAZYNOWE Sp. z oo.

portret - przemysł

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com

Na magazynie konieczne są pewne regały magazynowe – olejnik.pl kiedy aranżuje się przestrzeń składową, nie można zapominać o potrzebie zgromadzenia porządnego wyposażenia. Na magazynach z powodzeniem są wykorzystywane regały magazynowe o przeróżnej budowie. Wybierając regały do pomieszczeń magazynowych trzeba upewnić się, że będą one faktycznie stabilne oraz pewne. Zastosowanie właściwych półek na magazynach okazuje się niesamowicie ważne, bo od tego w znacznej mierze zależne okazuje się zagospodarowanie miejsca. W przypadku, kiedy posiada się spory magazyn, można skusić się na regały magazynowe paletowe, które bywają szczególnie wygodne, jeśli stosuje się wózek paletowy. Z kolei gdy magazyn jest niewielki, najlepiej zakupić wysokie regały, które zezwalają maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię.

Na tego typu elementach nie powinno się oszczędzać. Muszą one wyróżniać się doskonałą jakością oraz pozostawać w zgodzie z ustalonymi normami.

W przypadku jeśli musisz odgrodzić zagrażające urządzenia lub zabezpieczyć pomieszczenia przed wejściem osób niepowołanych, sprawdzą się ogrodzenia ochronne
Tagi: