Jeśli ostatnimi czasy przyjechałeś z USA, wygrałeś w lotka czy najzwyczajniej w świecie uzbierałeś spore pieniądze, może musisz pomyśleć nad ich zainwestowaniem? Moim zdaniem pieniądze trzeba inwestować – oczywiście z głową. Dzięki właśnie takiemu rozumowaniu możesz znacznie powiększyć własny majątek. Jednakże nie chciałbym w tym artykule pisać choćby o sposobach inwestowania na rynku mieszkaniowym. Dużo lepszym rozwiązaniem jest to by kupić firmę. Chociaż tutaj chodzi o niemałe środki pieniężne – to akurat pewne.

Jednakowoż jeśli posiadasz pieniądze, z pewnością musisz ryzykować! Według mnie bardzo dobrym wyjściem jest choćby porozglądanie się za pensjonatami zlokalizowanymi w polskich Tatrach. W końcu sezon w górach trwa praktycznie przez cały rok. A więc pensjonat, a może jeszcze knajpa oraz sala weselna są w stanie dać niemały zysk. Nikt nie powiedział, że jeżeli ktoś sprzedaje własny biznes, w automatyczny sposób szuka jelenia, który zakupi od niego w zupełności nierentowny interes. Bo kto wie, może to człowiek, który zarabia niezłe pieniądze, ale chce przeprowadzić się do Sopotu i właśnie tam żyć na emeryturze?

restauracja

Autor: Barka Tumska
Źródło: Barka Tumska

Choć tak czy siak kupowanie kota w worku jest całkowicie pozbawione sensu.

Czy przeczytany wątek był ciekawy, ale masz ochotę na kolejne? Chcesz poznać link do witryny (http://archicom.pl/powierzchnie-komercyjne/)? Zatem zapraszamy – trzeba wyłącznie kliknąć myszką.

Trzeba zatem porozglądać się za rzeczoznawcami majątkowymi . Kolega chciał w ostatnim czasie zakupić bar przy drodze krajowej – wedle opinii rzeczoznawcy majątkowego cena, którą zaoferował sprzedający była zbyt wygórowana. Można śmiało powiedzieć, iż rzeczoznawcy majątkowi są całkowicie obiektywni, więc nie należy martwić się o ich rzetelność. Naturalnie nie możemy inwestować w określony biznes, jeżeli w zupełności nie znamy się na nim. W wielu przypadkach ludzie niestety się na tym przejechali. To niefajnie, bo w końcu chcemy pomnażać własny majątek!

Według mnie wycena przedsiębiorstwa w żadnym razie nie powinna być przeprowadzona po macoszemu, a więc należy zapłacić może większe pieniądze, lecz przynajmniej mieć całkowitą pewność, iż nie przepłacamy. A znam też tego człowieka, który sądził, że zrobił biznes życia, a fakty są takie, iż przepłacił, został wyrolowany. Naturalnie pensjonat to tylko przykład.

Jak uważasz? Czy ten temat jest zajmujący? Jeżeli tak, to kliknij w odsyłacz oraz przeczytaj praktyczne informacje – pochłoną Cię totalnie.

Jest dużo rozwiązań, dzięki to którym nareszcie będziemy mieli możliwość zarabiać pieniądze. Pewne jest jedno – należy poszukiwać nowych możliwości, w żadnym razie nie bać się ryzyka. I wtedy w znacznym stopniu powiększamy własne szanse na odniesienie sukcesu.

Jakim sposobem inwestować swoje środki finansowe?
Tagi: