Jak podają źródła w roku 2030 ponad dwa miliony ludności będzie miało osiemdziesiąt lat. Przytoczone założenie mają się ziścić jeżeli wciąż będzie występował w naszym kraju tak niski przyrost naturalny.

dom

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com
To nie jedyne zmartwienie naszych władz. Nasz system ubezpieczeń społecznych nie oferuje pewnych gwarancji na godne życie na emeryturze niemal nikomu.

Jeśli sądzisz, że wiadomości zawarte w tym wpisie są godne polecenia, kliknij tutaj – ten użyteczny serwis (https://www.tax4business.pl/tradycyjny-ksiegowy-czy-nowoczesne-biuro-rachunkowe/) też Cię zaciekawi!

Emerytury, które już obecnie wypłacane są emerytom są zdumiewająco niskie. I nie liczmy, że będzie lepiej (info o rencie dożywotniej). Na przeciw tym problemom wyszedł sejm. W 2014 roku obowiązuje ustawa dotycząca odwróconego kredytu hipotecznego. Ustawa daje możliwość osiąganie dodatkowych dochodów z tytułu własnej nieruchomości, którą przekazujemy instytucjom bankowym. W zamian proponowane jest renta dożywotnia. Ustawowe przepisy regulują całkowicie nowy instrument finansowy, który w UE i w Stanach Zjednoczonych cieszy się ogromną popularnością głównie wśród osób starszych. Chcąc skorzystać z czegoś podobnego, jak odwrócona hipoteka kalkulator będzie znakomitym narzędziem, by dokładnie policzyć podsumowanie zysków i strat (dowiedz się więcej o odwróconej hipotece na stronie Trzeba dokładnie zwrócić uwagę na szereg niebezpieczeństw z tym powiązanych. Głównym problemem jest wartość nieruchomości. Winna być on szacowna przez uprawnionych rzeczoznawców i nie budzić najmniejszych obiekcji. Senior ma możliwość także poprosić o wycenienie ceny nieruchomośSenior (polecamy artykuł)przez rzeczoznawcę poleconego przez rodzinę lub przyjaciół.

W Polsce jest dużo banków i instytucji finansowych proponujących takie usługi finansowe.

Należy jednak znaleźć oferenta ze wszech miar godnego polecenia. Wiele pseudo banków i firm para finansowych żeruje na niewiedzy osób starszych, zainteresowanych tą formą dodatkowego zysku i proponuje im złe warunki dożywotniej renty.
Od jakiegoś czasu istnieje w Polsce szansa dla ludzi samotnych i biedniejszych na godne życie
Tagi: