Rozpoczynając prace związane z ocieplaniem budynku trzeba pamiętać o tym, aby należycie zabezpieczyć okna przed pobrudzeniem, oklejając je folią, aby odpowiednio przygotować podłoże, określić etapy prac, zagwarantować zabezpieczenie izolacji termicznej przed różnymi warunkami atmosferycznymi.

ocieplanie pianką poliuretanową

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
ocieplanie pianką poliuretanową

Autor: Agnieszka Bykowska
Źródło: www.Projektoskop.pl
Świetnie sprawdza się ocieplanie pianką poliuretanową, której główną zaletą jest całkowita szczelność. Dzięki rozwijającej się technologii, pianka konstruuje jednolitą warstwę. Do jej zalet należy również to, iż jest pianką oddychającą, mianowicie przepuszcza parę. jak również materiał ten jest nieprzewiewny, dzięki czemu obniża straty energii. Świetnie przykleja się do folii, drewna, cegieł, betonu, jest plastyczna, a tym samym współgra z konstrukcją. Jest też lekka, dzięki temu ocieplanie np. dachu można przeprowadzić bez dodatkowego wzmacniania konstrukcji. To surowiec w pełni sprawdzony dla zdrowia oraz środowiska, nie kruszy się, nie pyli, nie utlenia, zachowuje swoje właściwości przez cały czas użytkowania budynku – pianka poliuretanowa i ocieplanie. Ocieplanie pianką poliuretanową doskonale realizuje się przy montowaniu okien i drzwi, wypełnianiu wyrw,wygłuszaniu ścian działowych, klejeniu i izolowaniu paneli ściennych, dachówek czy przy łączeniu drewnianych fragmentów przy konfiguracjach szkieletowych. Wyroby z pianki są proste do przetransportowania, obróbki czy montażu. Jest ona niezłomna na grzyby i pleśń, odciąga owady i gryzonie. Jej parametry izolacyjne oraz mechaniczne są bez modyfikacji na przestrzeni lat.

Kliknij ten link i zobacz więcej (https://dekorianhome.pl/farba-akrylowa-do-scian) dokładniejszych wiadomości odnoszących się do podnoszonego tutaj tekstu. Z pewnością jest on niezwykle atrakcyjny.

Wytrzymuje temperatury od -60°C do +130°C – koniecznie wejdź na .

Dla doceniających wyżej przytoczone cechy wybór pianki poliuretanowej do ocieplenia domu jest strzałem w dziesiątkę.
Ocieplenie budynku jak wybrać odpowiednie materiały i na co skierować uwagę, aby zrobić to jak należy