Mnóstwo przedsiębiorców mających firmy trudniące się handlem staje przed dylematem składowania towaru. wydzierżawienie czy nabycie powierzchni magazynowej to wydatek, z którym na pewno liczą się przy planowaniu budżetu. Oczywiście wyjściem są regały. zależnie od zapotrzebowania dobrze jest zaznajomić się z ofertami na regały paletowe, regały półkowe, regały wysokiego składowania, a gdy mamy bardzo wysokie pomieszczenie magazynowe – antresole magazynowe.

magazyn

Autor: inplusPR
Źródło: www.inplusPR.pl
Regały paletowe są najpopularniejsze z uwagi na to, że asortyment najczęściej właśnie na paletach przywożony jest do magazynów. Tak naprawdę nie jest ważne jakiego rodzaju są to palety. w tych dniach technologia umożliwia dopasować regały paletowe opinie do zapotrzebowania każdego klienta. Jeśli towaru nie otrzymujemy na paletach a przykładowo w pudłach najlepszym rozwiązaniem będą regały półkowe . Jest to wyjście lepsze dla przedsiębiorstwz niewielkimi magazynami , zajmujących się raczej handlem detalicznym, którym nie trzeba ogromnej powierzchni na asortyment.

Do tej pory przestrzeń magazynowa często była marnowana z powodu braku możliwości zagospodarowania jej „na wysokość”. Umożliwia to rozwój technologii i coraz lepsze regały – okazje na regały magazynowe- więcej info – wysokiego składowania gdzie kupić. Takie rozwiązanie pozwala na wykorzystanie powierzchni nawet do 30 metrów wysokości. naturalnie, regały wysokiego składowania stwarzają konieczność posiadania urządzeń podnośnikowych. gdy nie posiadamy takiego sprzętu lub nie możemy w niego inwestować – postawmy na antresole magazynowe (wizytówka przedsiębiorstwa antresole magazynowe). To dodatkowa kondygnacja w magazynie, do której dostęp możemy mieć bez potrzeby wykorzystywania dodatkowych sprzętów.

Właściwe zaaranżowanie powierzchni magazynowej pozwoli nam zachować bardzo dobrą organizację, zagospodarować najlepiej jak to możliwe wynajmowaną powierzchnię, a dzięki temu unikniemy dodatkowych nerwów. Niezależnie od tego czy wybierzemy regały paletowe, regały półkowe, postawimy na regały wysokiego składowania czy może antresole magazynowe – najważniejsze jest by urządzenie magazynu odpowiadało jak najlepiej potrzebom firmy.
Jak wyposażyć magazyn
Tagi: