Ceramika od lat towarzyszyła człowiekowi, w szczególności często stosowano najróżniejsze naczynia na żywność. Obecnie wykorzystuje się inne materiały, ze względu na większą wytrzymałość i walory użytkowe.

klimatyzator

Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl
Glina straciła trochę na swoim znaczeniu, choć w dalszym ciągu spotkać można dużo ciekawych wyrobów z niej.

Szukasz ciekawych artykułów? To dobrze, ta strona internetowa lampka pod szafkę kuchenną na pewno Cię zainteresuje, ponieważ są na niej dużo niezwykle pożytecznych danych.

Jednak z pewnością w dalszym ciągu stanowi doskonały materiał na różnego rodzaju rękodzieła, dając twórcom bardzo dużo możliwości. W zasadzie wszystko zaczyna się już w wielu przedszkolach, w jakich dużą popularnością się cieszą właśnie zajęcia przy glinie. Maluchy będą na nich miały możliwość samodzielnego przygotowania rozmaitych przedmiotów, a później takie wykonane przez nich figurki ceramiczne ceramiczne figurki będą utwardzane, zdobione i przekazywane rodzicom.

Krem

Autor: Bakalland
Źródło: Bakalland
Gliną systematycznie zajmuje się także sporo dorosłych osób, część z nich będzie to traktować przyjemne hobby, a niektórzy nawet jako źródło zarobku. Glina to łatwy w obrabianiu materiał, nie potrzebuje zaawansowanych narzędzi, więc bardzo dobrze będzie się właśnie nadawał do takich zastosowań. Również klienci bardzo chętnie kupują gliniane wyroby, zwłaszcza jeżeli trafią na jakieś niepowtarzalne, wyjątkowe wzory. Samo przygotowanie glinianych elementów jest bardzo proste. W sklepach można znaleźć odpowiednie mieszanki, jakie wystarczy rozmieszać z wodą i wyrobić na odpowiedniej gęstości masę.

Z takiej masy formuje się rozmaite elementy, a później wypala w specjalnym piecu. Jak już wszystko będzie twarde, to można się zabrać za dekorowanie całości za pomocą odpowiednich lakierów.
Jaką pełniła rolę w dawnych czasach, do czego wykorzystuje się ją obecnie.
Tagi: