Rury, jako wspaniały element konstrukcji o setkach zastosowań, mają jedną niewielką niedoskonałość. Otóż wielu przedsiębiorstwom brakuje technologii, dzięki której rury mogłyby zostać właściwie przystosowane do adaptacji. Na czym tak konkretnie polega przygotowanie rur do wykorzystania w różnego typu przemysłach?

Rurociągi w fabryce

Autor: Henrik Mayor
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystko, co chcesz wiedzieć o przerabianiu rurAby móc wykorzystać rury do wszelakich montaży, należy najpierw właściwie je przyszykować. Prefabrykacja rurociągów, bo o tym tutaj mowa, to nic innego jak obróbka cieplna (zobacz wyżarzanie), cięcie mechaniczne i wyginanie, czyszczenie czy znakowanie rur, tak by następnie można je było zamontować we wskazanym miejscu. Cały ciąg czynności, które w rezultacie pozwolą na bezproblemowy montaż konstrukcji stalowych.

Jeśli w znajdującym się tutaj poście nie ma interesującej Cię informacji, to kliknij ten odnośnik i zobacz sam (http://www.bira.pl/produkty/elektrozamki-szafkowe) inny tego typu materiał.

Zastosowanie znajdują na statkach bądź w przemyśle chemicznym, przemyśle wydobywczym, platformach wiertniczych, etc. Czyli jak się okazuje – mają mnóstwo zastosowań. Firmy zajmujące się prefabrykacją rurociągów zapewniają również w swojej propozycji badania techniczne, mające za zadanie skontrolować jakość tworzywa, z jakiego stworzona jest rura, a także przetestować jej odporność. Naturalnie w toku prac, wykorzystywane technologie są tak przemyślane by nie uszkadzały rurociągów poddanych prefabrykacji.

Niektóre z sposobów prefabrykacji rurociągówWartą odnotowania procedurą jest gięcie łuków w 3D. Dzięki niej istnieje sposobność zamówienia wyjątkowo nietypowych łuków. Odznacza się ona wysoką dokładnością w odwzorowaniu wytypowanego kształtu geometrycznego. Następną z procedur możliwych do zastosowania jest obróbka cieplna . Polega na ogromnym dwu-trzonowym piecu, który działa na prąd i jest tak zbudowany, aby zachodziła sposobność kontrolowania wsadu w nim włożonego. Jest to możliwe dzięki monitorowanemu ochładzaniu wsadu poprzez wymuszony obieg chłodnego powietrza czy umieszczenie go w basenie. Cały proces obróbki jest szczegółowo kontrolowany, by mieć przekonanie, że zostaną osiągnięte pożądane własności mechaniczne. W zależności od potrzeb klienta, rurociągi mogą zostać poddane czyszczeniu strumieniowo-ściernemu. Bieg tej czynności jest względnie prostu do zrozumienia. Elementy, które mają zostać oczyszczone, lokuje się w specjalnych komorach. W owych komorach materiał jest poddawany działaniu wybranego ścierniwa. Najczęściej jest sposobność gładkiej zmiany rodzaju ścierniwa.

Co to znaczy prefabrykacja rurociągów: poznaj się z metodami przygotowania rurociągów do zastosowań w przemyśle, itd
Tagi: