Aranżacja niedużej łazienki funkcjonalnie, a również ergonomicznie, to faktycznie nie za proste zadanie. Istnieje na szczęście spora ilość metod, dzięki jakim nasza mała łazienka będzie wyglądać przestronnej, jednocześnie znajdzie się w niej miejsce na konieczne wyposażenie. Jednym z pomysłów jest układ dwa w jednym czyli wanna i natrysk. To bardzo dobra opcja, jak nie istnieje możliwość, by znaleźć miejsca dla dwóch łazienek w mieszkaniu, zaś chcemy mieć jedno, jak i drugie.

umywalka

Źródło: pixabay

Dzięki temu rozwiązaniu, w jednej łazience mamy do dyspozycji różne opcje kąpieli, a jednocześnie sporą ilość przestrzeni dla pozostałego wyposażenia, typy owalna umywalka. Na rynku można znaleźć różne rodzaje wanien prysznicowych, więc dla każdego rodzaju łazienki można odnaleźć coś właściwego. W łazience muszą być odpowiednie meble łazienkowe, jednocześnie nie powinno być ich za dużo. (Baterie do łazienki Najistotniejsze, ażeby schować w nich konieczne drobiazgi. Im mniejsza ilość kosmetyków oraz drobnych przedmiotów na widoku, tym łazienka (jesteśmy tutaj) będzie rzeczywiście bardziej przestronna i uporządkowana. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie pojemnych szuflad na kosmetyki oraz szczotki do włosów. Bardzo dobrym pomysłem będzie także “niewidoczna” szafka za lustrem czy szafka nad zabudową stelaża wc. Tego typu schowek na ręczniki czy papier toaletowy można bardzo łatwo ukryć, jednocześnie zabudowując stelaż podtynkowy WC identycznym materiałem, z którego wykonane zostały fronty szafki.

prysznic

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku małych oraz wąskich powierzchni najbardziej odpowiednim wyjściem jest skorzystanie z kabiny prysznicowej, dla jakiej znalezienie odpowiedniego miejsca jest na pewno łatwiejsze niż gdy wykorzystamy wannę. Dodatkowo w niedużych łazienkach często odchodzi się od brodzików a robi się odwodnienia liniowe, jakie idealnie umiejscowione w powierzchnię podłogi umożliwiają na zdobycie dodatkowych centymetrów w łazience. Zobacz ofertę Bridom Miejmy an uwadze, by urządzając łazienkę korzystać z tylko najwyższej jakości materiałów. Tego rodzaju możemy dostać w specjalistycznych sklepach, jakie posiadają w swojej ofercie na przykład wysokiej jakości baterie (zobacz więcej) do prysznica.

3 sposoby na ładną i funkcjonalną łazienkę
Tagi: