Przed zakupem wymarzonego szczeniak musimy się odpowiednio przygotować na jego przybycie do domu. Żeby naszemu ulubieńcowi nie zabrakło niczego w nowym miejscu trzeba wyekwipować się w odpowiednie gadżety.

Poniżej prezentujemy Państwu listę nieodzownych przedmioty bez jakich nasz nowy kompan nie będzie się mógł obejść.
Pierwszą rzeczą jest miseczka dla pieska. A najlepiej dwie. Pierwszą będziemy potrzebować na wodę, do której nasz faworyt musi mieć stały dostęp. Druga będzie na karmę suchą. Oczywiście w sklepach zoologicznych znajdą Państwo nadzwyczaj dostatni wybór miseczek poczynając od plastikowych a skończywszy na miskach z metalu jednakże najistotniejszą cechą godziwej miski będzie jej podgumowanie. Ten ochrony (polecamy dalsze informacje) zapobiega przesuwaniu się

Szczeniak

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

poidełka po posadzce, a dzięki temu nasz pupil nie rozleje wody na podłogę. Należy pamiętać, że psiaki i suczki wymagają delikatnie zróżnicowanego odżywiania .Kupując pierwsze legowisko dla zwierzaka należy wziąć pod uwagę trzy podstawowe cechy. Godziwe posłanie dla zwierzaka musi być komfortowe, proste w utrzymaniu czystości a także bezpieczne. Dla naszego psiaczka na samym początku odradzamy w inwestowanie w drogą obróżkę, ponieważ nasz faworyt musi się do niej przyzwyczaić. Nadto mały piesek niezmiernie prędko przybiera na wadze, szybko wyrasta ze swojej pierwszej obróżki, dlatego świetnym wyjściem będzie nabycie taniej obróżki utworzonej z parcianego rzemienia (sporo więcej zobaczysz na tej stronie). Po upływie kilkunastu miesięcy możemy się zastanowić nad kupnem skórzanej obroży.

Wybór dobrej smyczy dla naszego psa jest nader ważny. Jest to podstawowy dodatek jeśli pragniemy w ogóle wychodzić z naszym ulubieńcem na spacery.

Popatrz – zrobiliśmy specjalnie dla Ciebie nowe hiperłącze do witryny (http://animalab.pl/zwierzeta-laboratoryjne). Tam wyszukasz wiele szczegółowych wiadomości na powyższy temat.

Jedynie w naszym domu czy obejściu nasz pupil może się bez smyczy przemieszczać, tak rozporządzają ogólne przepisy dotyczące psin. W ofercie sklepów zoologia znaleźć możemy smycze z łańcuszka, ze skóry, bębnowe.

Pies

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Prawidłowa smycz dla pieska musi być właściwie dobrana do budowy anatomicznej pieska – w żadnym przypadku nie może pocierać oraz nadmiernie silnie ściskać szyję zwierzęcia. Jeżeli zaś chodzi o kagańce – również one winny być wygodne. Dla młodych psiaków poleca się kagańce ze skóry. W ofertach sklepów zoologicznych istnieją oprócz tego kagańce metalowe określone dla dorosłych psów dużych ras.
Wyprawka specjalnie dla Waszego nowego zwierzaka.
Tagi: