Kontrola jakości na liniach wytwórczych pracujących z dużymi szybkościami nie może się odbyć bez prędkich instrumentów detekcyjnych. Aplikacje tego typu są w stanie zagwarantować stuprocentową inspekcję jakości bez konieczności udziału operatora.

System wizyjny jest używany w niesłychanie wielu sferach przemysłu (opakowania, aptekarstwo, tworzywa sztuczne) do kontroli jakości wytwarzanych części. To tzw. wizyjna kontrola jakości. Wyjątkowo przydatna jest w produkcji taśmowej.

Zaczekaj minutę! Zaintrygował Cię post? Masz chęć na następne informacje? To miłe. Kliknij w podany link i przeloguj się do witryny z newsami na omawiany temat.

Zautomatyzowana kontrola jakości pozwala na produkowanie produktów najwyższej jakości będących kluczem do powodzenia współczesnej firmy. Dzięki prędkości działania jak też niezawodności umożliwiają optymalne wykorzystanie możliwości przerobowych nowoczesnych urządzeń wytwórczych przyczyniając się do zwiększenia dochodów.więcej w tekście (a2clinic.pl/ kliknij)Osiągalne w sprzedaży systemy wizyjne zapewniają nie tylko Automatyczną, ale także bezdotykową inspekcję wyrobów bezpośrednio na produkcyjnej linii. Tego wariantu urządzenia mogą być wykorzystywane na kilku etapach wytwórczości, dzięki czemu reakcja na nieprawidłowości następujące w procesie jest szybka. Można w ten sposób znacznie ograniczyć koszta produkcji poprzez redukcję felernych artykułów oraz półfabrykatów.

wydatki

Autor: Miromi Tintas
Źródło: http://www.flickr.com
Spectrum użyć systemów wizyjnych jest bardzo szerokie oraz obejmuje mnóstwo sektorów przemysłu (system wizyjny – Eyec Polska). W wypadku przemysłu spożywczego systemy wizyjne pozwalają na kontrolowanie prawidłowego zamknięcia zapakowań, bądź też daty przydatności artykułu do spożycia. Niezwykle często aplikacje tego rodzaju są używane do kontroli napełniania zapakowań oraz do monitorowania stanu ich czystości.

Aplikacje, o których mowa, są też koniecznym elementem linii wytwórczych w przemyśle elektronicznym. Pozwalają na efektywne a także prędkie przeprowadzenie kontroli obecności jak też położenia składników elektronicznych . Obecnie kontrola druku to także zastosowanie systemów wizyjnych.
Systemy wizyjne w kontroli jakości
Tagi: