Olej do drewna jest produktem skutecznie ochraniającym drewno przed groźnymi czynnikami. Taki olej jest tak skuteczny, gdyż głębiej potrafi wnikać w drewno, posiada lekki zapach, jaki nie przeszkadza w żaden sposób.

Olej do drewna dobrze zabezpiecza drewno twarde, które jest wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. W sumie nie jest zalecany do zabezpieczania miękkich gatunków drewna, ale jeśli nie jesteśmy pewni to na opakowaniu takiego oleju są informacje, gdzie najlepiej go używać. Jak elementy drewniane będą intensywnie eksploatowane, dobrze będzie pomalować je olejem typu rozpuszczalnikowego, ponieważ dokładniej niż olej wodny penetruje drewno.

Jeśli myślisz, że informacje w internecie nie są pełne, to przejdź do linku (https://www.termoaparatura.com.pl/pl/article/90/czujniki_rezystancyjne), pod którym odnajdziesz dokładne opracowania tematów – odnośnik jest tu.

/J]

uprawy

Autor: Jeltsin R.
Źródło: http://www.flickr.com
Głębiej w nie wsiąka, dlatego ochrona będzie trwalsza. Stąd też warto wiedzieć, że rozpuszczalnikowe oleje do drewna są polecane do nanoszenia na drewniane posadzki intensywnie eksploatowane. Trzeba jednak przyznać, że taki olej posiada dość drażniący zapach, dlatego najczęściej stosowany jest na zewnątrz. Natomiast taki zapach przestaje być wyczuwalny po 2-3 dobach. Innym bardzo dobrym rozwiązaniem mogą być woski do drewna – polecane przez klientów.

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, zobacz ponadto ten link. To bez dwóch zdań świetna witryna (http://www.lrg-lodz.pl/), na której odnajdziesz podobne informacje!

/J]

Zakonserwowane nimi drewno posiada przyjemnie gładką i lśniącą powierzchnię. Jednak wosk nie wnika tak głęboko w jego strukturę, ale jedynie robi na powierzchni cienką, elastyczną błonę, jaka zabezpiecza przed wodą. Stosujemy więc go jako specyfik ochronny lub pielęgnacyjny, najczęściej do podłóg – spójrz na ten olej do drewna.

Na rynku znajdziemy mieszanki woskowo-olejowe. Tak samo jak oleje, trzeba je nanieść na powierzchnię surowego drewna oraz wetrzeć. Jeśli są bezbarwne, to trzeba nałożyć dwie warstwy.
W jaki sposób powinno się chronić elementy drewniane? Jakie preparaty dobrze jest stosować do drewna?
Tagi: