Zamyka się rok kalendarzowy, co znaczy, że określone punkty zamykamy i podsumowujemy, jednak pozostałe dopiero inicjujemy i rozważamy. Jeżeli nadzorujemy firmę, jest to okres opracowywania strategii na kolejny rok.

pozyskiwanie dotacji unijnych

Autor: Ascom Vpr
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli zastanawiamy się nad założeniem działalności gospodarczej, patrzymy za korzystnymi rozstrzygnięciami.
Warto zwłaszcza przemyśleć dofinansowania unijne na inwestycje. O ile mamy zamiar rozwinąć swoją działającą firmę albo stworzyć działalność potrzebującą sporych finansów i środków trwałych, to wykorzystanie z tej alternatywy wydaje się ewidentne. Pula środków unijnych jest cały czas do wykorzystania. Do 2020 roku, kiedy upływa termin aktualnej transzy wsparcia z Unii, posiadamy do wykorzystania jeszcze wiele miliardów złotych. Wyjątkową estymą cieszą się we wszelkich sekcjach unijnych dotacje na innowacje. Warto stąd pogłowić się nad oryginalnym biznesplanem albo poważyć się na inwestycję w innowacyjne technologie, może wręcz takie dotychczas w naszym kraju nieobecne. Takie projekty mają najwyższe szanse na znalezienie uwagi u rozważających nasz podanie.
A pozyskiwanie dotacji unijnych nie jest już złożonym procesem.

Jeżeli zainteresował Cię prezentowany temat, to obejrzyj także inne równie ciekawe witryny, które posiadają nie mniej ważne dane.

Jeśli lękamy się procedury lub nie czujemy się mocni w zawiłościach prawa, możemy skorzystać z pomocy firm pracujących w tym na stałe.

Pracownik takiej spółki pomoże nam stworzyć wniosek o dotację, opowie, jakie dokumenty winniśmy przedstawić, i skieruje nas w odpowiednie miejsca, do właściwych urzędów bądź instytucji. Dzięki takiemu wsparciu wzięcie dotacji z UE stanie się dla nas po prostu dodatkowym wartościowym przeżyciem, a nie drogą przez piekło.
O czym wszelki przedsiębiorca pomyśleć winien, alias rady na koniec roku
Tagi: