Zamyka się rok kalendarzowy, co znaczy, że określone punkty zamykamy i podsumowujemy, jednak pozostałe dopiero inicjujemy i rozważamy. Jeżeli nadzorujemy firmę, jest to okres opracowywania strategii na kolejny rok.

pozyskiwanie dotacji unijnych

Autor: Ascom Vpr
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli zastanawiamy się nad założeniem działalności gospodarczej, patrzymy za korzystnymi rozstrzygnięciami.
Warto zwłaszcza przemyśleć dofinansowania unijne na inwestycje. O ile mamy zamiar rozwinąć swoją działającą firmę albo stworzyć działalność potrzebującą sporych finansów i środków trwałych, to wykorzystanie z tej alternatywy wydaje się ewidentne. Pula środków unijnych jest cały czas do wykorzystania. Do 2020 roku, kiedy upływa termin aktualnej transzy wsparcia z Unii, posiadamy do wykorzystania jeszcze wiele miliardów złotych. Wyjątkową estymą cieszą się we wszelkich sekcjach unijnych dotacje na innowacje. Warto stąd pogłowić się nad oryginalnym biznesplanem albo poważyć się na inwestycję w innowacyjne technologie, może wręcz takie dotychczas w naszym kraju nieobecne. Takie projekty mają najwyższe szanse na znalezienie uwagi u rozważających nasz podanie.
A pozyskiwanie dotacji unijnych nie jest już złożonym procesem. Jeśli lękamy się procedury lub nie czujemy się mocni w zawiłościach prawa, możemy skorzystać z pomocy firm pracujących w tym na stałe.

Pracownik takiej spółki pomoże nam stworzyć wniosek o dotację, opowie, jakie dokumenty winniśmy przedstawić, i skieruje nas w odpowiednie miejsca, do właściwych urzędów bądź instytucji. Dzięki takiemu wsparciu wzięcie dotacji z UE stanie się dla nas po prostu dodatkowym wartościowym przeżyciem, a nie drogą przez piekło.
O czym wszelki przedsiębiorca pomyśleć winien, alias rady na koniec roku
Tagi: