Słyszeliście kiedyś o żywności liofilizowanej?? Jeśli wciąż nie macie pojęcia co to jest, nadszedł czas, by zweryfikować co to takiego.
Aktualnie coraz częściej mówi się o zdrowej diecie – z każdej strony jesteśmy wręcz obsypywani informacjami na temat tego w jaki sposób zdrowo się odżywiać.

Przedsiębiorcy
Jest to nie tylko trend, ale również dbałość o nasze zdrowie – w końcu jak mówi słynne powiedzenie – jesteś tym, co jesz. Zgadzając się z tym warto zgłębić temat. Żywność liofilizowana to tak naprawdę nic nowego – była wykorzystywana już dawno przez amerykańskich żołnierzy, jednak dopiero teraz robi się o niej głośno i korzysta z niej coraz większa ilość osób.
Co to takiego więc jest? Jest to żywność zamrażana, podczas tego procesu produkty tracą wodę, co powoduje, iż są nie tylko wysuszone, ale także zamrożone – to sprawia, że mają naprawdę długą datę przydatności. Jakie są zalety tego typu żywności? Prócz wspomnianego już już długiego terminu przydatności, żywność ta zawiera wszelkie składniki odżywcze – białka, tłuszcze, cukry i witaminy – zatem żywność tą śmiało można nazwać superfood. Istotnym jest, że produkty nie tracą swoich składników odżywczych – Sklep i składnica harcerska Woda Góry Las.

lyo

Autor: Travis Wise
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie żywność liofilizowana jest niezwykle popularna pośród sportowców oraz pośród turystów.

Jeśli uważasz, że w tym artykule są warte uwagi informacje, to sprawdź też inne szerokie opracowanie przedstawianej problematyki. Tam także znajdziesz interesujące zagadnienia.

Należy dodać, iż atutem są nie tylko składniki odżywcze, ale również waga takiej żywności – jest ona bowiem niezwykle lekka, co czyni ją idealną do zabrania ze sobą na wycieczki. Jak tę trzeba spożywać? Dla wielu z nas nazwa liofilizowany jest tajemnicza, jednak przygotowuje się ją niezwykle szybko. Musimy tylko zalać ją wodą, poczekać kilka minut i gotowe. Mamy zdrowy posiłek przygotowany w dosłownie kilka minut – nie przegap oferty lyo.

Pośród najlepszych producentów tego typu żywności jest lyo, jeżeli wejdziemy na profil tej firmy ujrzymy jak wiele ma do zaoferowania.
Lyo oferują żywność naprawdę wysokiej jakości – znajdziemy tam owsianki, ale również dania obiadowe – czy nie brzmi mi to świetnie? Pyszna żywność możliwa do zrobienia w bardzo krótkim czasie.
Żywność liofilizowana – czyli jak właściwie się odżywiać
Tagi: