Laryngolog jest to medyk zajmujący się leczeniem chorób gardła, krtani i uszu. W skład jego kompetencji przynależy także terapia chorób w obrębie ślinianek jak też zatok przynosowych.
Cała nazwa specjalizacji to otolaryngologia, ale nazwa jest tak długa, iż zarówno chorzy, jak i lekarze używają odmiany skróconej: laryngologia.

stadnina koni

Autor: Patrick Strandberg
Źródło: http://www.flickr.com
lekarstwa

Autor: Nina Matthews Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Dieta dla maturzysty

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Do medyka laryngologa możesz udać się, jeśli cierpisz na długotrwałą chrypkę (utrzymującą się dłużej aniżeli czternaście dni) – przewlekły nieżyt nosa, duszność, boleści w obrębie gardła oraz krtani. Laryngolog Poznań pomoże Ci również, jeśli doświadczasz bezdechów w czasie spania. Takie schorzenie, choć pozornie niegroźne, może pozbawić Cię życia. Podczas snu, gdy Twe mięśnie są rozluźnione, dochodzi do zapadania się ścian gardła, wskutek czego powietrze nie może przedostać się do niższych części układu oddechowego (poradnia angiologiczna – Powoduje to niedotlenienie mózgu. Odzewem na niedotlenienie jest wybudzanie się ze snu. Jeżeli zdarzenia takie mają miejsce kilka razy w przeciągu nocy, rankiem budzimy się niewyspani a także bardziej zmęczeni niż przed położeniem się spać. A w efekcie cierpimy na zaniki pamięci i chorujemy na schorzenia układu krążenia. Obturacyjnemu bezdechowi sennemu służy otyłość oraz jest to naczelny, i najistotniejszy czynnik ryzyka (sprawdź info od PCO Poznań).

Choroby laryngologiczne dzieci są absolutnie inne niż dorosłych – maluchy rzadziej aniżeli dorośli chorują na nowotwory, a np.

Czy prezentowany materiał Cię zaciekawił? W takim razie sprawdź inny polecany serwis taxi Poznań, który również ma interesujące materiały.

nowotworów krtani, praktycznie się u nich nie napotyka. Jednakże schorzenia dzieci są na tyle charakterystyczne, iż wymagają one specjalisty, jaki doskonale zna ich etiologię, specyfikę jak też leczenie.

Z czym pójść do laryngologa i kiedy zalecane jest zapisać się na wizytę?
Tagi: