Kradzieże różnych przedmiotów stanowią niestety plagę współczesnych czasów. W dużej ilości miejsc przykładowo strach jest nawet zostawić rower przed sklepem, gdyż niejednokrotnie się okazuje, że po wyjściu już się do nie znajdzie.

I to nawet w sytuacji, jak ktoś go przypina mocną, solidną linką, bo brak jakiegokolwiek zabezpieczenia to wprost proszenie się o utratę jednośladu. Niestety dla sprawnego złodzieja przeciętne linki nie stanowią żadnego problemu. Wystarczą silniejsze nożyce z jednego z marketów, które bardzo łatwo ukryć pod kurtką, a którymi przetnie się nawet najgrubszą linkę. Niestety utracony w wyniku kradzieży rower jest w zasadzie nie do odzyskania, statystyki wykrywalności tego typu zdarzeń naprawdę są kiepskie.

Czy chcesz zobaczyć niniejszy temat z odmiennej strony? Jeżeli tak, to zdobądź wiarygodne info (http://www.bramy-drewniane.pl/pl/kontakt/), które opublikowane są na tej stronie.

Co prawda raz na pewien okres czasu się słyszy, że policja znalazła skradzione rowery (poszukiwanie skradzionego roweru) i zatrzymała sprawców, lecz takie sytuacje są naprawdę rzadkie.

android

Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo dużym kłopotem z rowerami, ale także i wieloma innymi drobnymi przedmiotami będzie taki, że często się znajdzie ktoś, kto je kupi z niesprawdzonego źródła za cenę mocno odbiegającą od normalnej (o skradzionych telefonach). W końcu nie jest się trudno domyślić, że jeśli ktoś oferuje atrakcyjne przedmioty za mniej niż połowę wartości, to raczej nie będą to domowe wyprzedaże. A jednak ludzie łakomiąc się na wątpliwe moralnie oszczędności kupują skradzione telefony, komputery, rowery i inne przedmioty, napędzając w ten sposób takie nielegalne działania.

Jeżeli nie byłoby zainteresowanych takimi zakupami zakupy, to i złodzieje by nie mieli możliwości zarabiana w taki sposób, a tym samym ilość kradzieży zapewne by mocno zmalała.
Czemu kradzieże rowerów i innych niewielkich przedmiotów są tak często spotykane, dlaczego nie należy kupować podejrzanie tanich rzeczy.
Tagi: