Halogeny, świetlówki, diody LED – są to źródła światła, jakie zamieniły tradycyjne żarówki. Jednakże ostatnimi czasy największą karierę robią LED-y. Nie są to aktualnie tycie diody pasujące wyłącznie do poniektórych lamp lub paski delikatnie podświetlające ściany, umeblowanie albo schody.
Współcześnie lampy LED mają kształty tradycyjnych halogenów oraz gwinty pozwalające użytkować je we wszelkich oprawach.

Jeśli dołożyć do tego energooszczędność, to nie ma się co dziwić, iż fabrykanci jako najnowocześniejsze uznają właśnie LED-y. Dzięki wielorakości kształtów, a również typowym trzonkom, możemy je wykorzystywać w oprawach jako wymienniki klasycznych żarówek (przykładowo popularnej „60”). Przyzwyczajeni jesteśmy, że nabywając źródło światła kierujemy uwagę na jego moc (W) – . Ale w wypadku LED istotniejsza od siły jest liczba strumienia świetlnego przekazywana w lumenach (lm), która wskazuje ilość wysyłanego światła. Im większa ilość lumenów, tym więcej światła wytwarzają konkretne naświetlacze LED.

Jeśli masz ochotę zgłębić większą ilość informacji na omawiany wątek – odsyłam do tej strony (http://infinitex.pl/remont-piecow-przemyslowych/), gdyż znajdziesz na niej szczegółowe dane, które wyjątkowo Cię zafascynują.

Od czasu gdy pokazały się na rynku świetlówki jak też halogeny, zaczęło się więcej mówić o temperaturze barwy światła. Tradycyjne żarówki zapewniały światło ciepłe, nawet nieco żółte. Nowoczesne źródła światła wydzielają nie jedynie ciepłe światło, lecz i chłodniejsze, a wręcz zimne. W związku z tym nabywając LED-y zwracajmy uwagę na temperaturę barwową podawaną w Kelwinach (K) – koniecznie sprawdź ofertę.

fryzury

Autor: Racoon
Źródło: Racoon
Atrakcyjnym podejściem są lampy LED, którymi możesz kierować z pomocą tabletu bądź smartfona.

Jeżeli bardzo pasjonuje Cię prezentowana w tym artykule kwestia, to poza tym zobacz ofertę na stronie. Z pewnością znajdziesz tam coś ciekawego dla siebie.

Korzystając z powiązania przez Wi-Fi lub Blutooth można nie wyłącznie światło świecić a także gasić, ale również zmieniać jasność jak też temperaturę barwową. Starczy puknąć palcem w ekran smartfona.

Z pomocą aplikacji możemy także źródła światła w taki sposób skonfigurować, ażeby gdy wyciszymy dzwonek telefonu, wybrana lampa mrugała, kiedy ktoś do nas dzwoni. Idealne, gdy dzieciątko dopiero co wreszcie zasnęło. Panele LED to solidność jak też oszczędność.
Co w miejsce żarówek – dzisiejsze źródła światła
Tagi: