Zarządzanie przez cele oraz procesy biznesowe to dwa odmiany metod, które to używamy najbardziej często w naszej osobistej firmie. Na jakiej zasadzie one jednak mogą polegać? Tego się dowiesz z naszego własnego artykułu!

procesy biznesowe

Autor: Ano Lobb
Źródło: http://www.flickr.com
Nasz tekst rozpoczniemy od procesów z dziedziny biznesu.

Jeśli fascynuje Cię opisywany wątek, to przejdź na kolejną stronę (http://www.purevent.pl/blog/przydatnosc-dodatkowych-funkcji-klimatyzatora/) i poznaj pokrewne informacje odnośnie takiego zagadnienia. Wciągną Cię całkowicie.

Procesy biznesowe (w inny sposób metoda biznesowa), to związane razem ze sobą działania, a także zadania, które powinny rozwiązać nasz własny problem wewnątrz firmy, albo poprowadzić do jakiegoś konkretnego efektu. Procesy te, często bywają opisywane tak zwanym „schematem blokowym”. Zaistniały trzy alternatywy procesów z dziedziny biznesu: mechanizm zarządczy, mechanizm operacyjny, oraz mechanizm pomocniczy. Ogólnie proces biznesowy wynika z zapotrzebowań klienteli, a jego wynikiem powinno zostać usatysfakcjonowanie jego (klienta albo klientów) potrzeb. Istnieje parę cech, które to bywają wymagane wewnątrz procesie biznesowym, a bywają to: Definiowalność, Uporządkowanie, Klienci, Powiększanie wartości, Osadzenie, oraz nie słabiej ważne Wielofunkcyjność. Zajrzyjmy teraz na drugą metodę, czyli…

Metoda Zarządzania, którą jest zarządzanie przez cel, polega na założeniu, iż o najważniejszych s[prawach powiązanych z przedsiębiorstwem, jego wynikach, zależy motywacja, inicjatywa oraz aktywność jego pracowników.

Pomysłem przewodnim zrządzania przez cele (z języka angielskiego: „Management by Objectives”, w skrócie „MBO”), jest skoncentrowanie się na wspólnym, w relacji przełożeni i podwładni, po ustalaniu kwestii pożądanych mierników końcowych, a także wspólnych okresowych przeglądań, razem z ocenianiem otrzymanych rezultatów.

Jeżeli potrzebne Ci następne miejsce, z którego zamierzasz uzyskiwać wiadomości, to zalecamy to źródło (http://a-pro.pl/). Przeczytasz tam wiele materiałów na rozpatrywany tutaj wątek.

/J]

Zarządzanie przez cele oraz procesy biznesowe – a więc, podwójne metody zmierzające całkowitą parą
Tagi: