Każda osoba, która legalnie pracowała w Anglii może starać się o zwrócenie podatku. Wysokość uzyskanych pieniędzy zależy od zarobków, lecz i podatku pobranego przez pracodawcę.

Jeżeli kwota nie przekroczy kwoty zwolnionej z podatku (w Anglii około 6000 funtów), to można odzyskać w całości nadpłacony podatek. W innym przypadku rozkłada się to różnie.
Zwrot podatku z Anglii możemy otrzymać po końcu roku podatkowego, czyli po piątym kwietnia albo po zakończeniu pracy. Najbardziej istotnym dokumentem, który będzie konieczny do starania się o zwrot podatku jest dokument w oryginale P45 albo P60. Co istotne, o zwrócenie tego typu podatku można walczyć do czterech lat do tyłu i nie musimy obawiać się kar, które wiążą się z opóźnieniem w rozliczeniach.
Gdy chodzi o najpopularniejsze druki, to znaczy P45 i P60, to do przeprowadzenie zwrotu wystarczy ostatni payslip, jaki posiada dane o łącznym dochodzie oraz pobranym podatku, a także dane i adres siedziby Pracodawcy. P45 wystawia pracodawca w momencie, jak kończymy pracę podczas roku podatkowego. P60 wystawia pracodawca, kiedy dobiega końca rok podatkowy, nawet jak ciągle pracujemy – .
zwrot podatku z irlandii

Autor: Adam charette
Źródło: http://www.flickr.com
Internet

Autor: angelcalzado
Źródło: http://www.flickr.com

Wręczenie tych dokumentów to obowiązek właściciela firmy, więc jeśli się z tym ociąga lub jest niechętny, to możemy zażądać takiego dokumentu.

Chciałbyś przeczytać coś równie interesującego? Super, ta strona z pewnością okaże się dla Ciebie użyteczna, ponieważ odnajdziesz na niej dużo tego typu danych.

prawo stoi po za nami. Podobnie sprawa przedstawia się z innymi rozliczeniami, jak zwrot podatku z Irlandii – więcej o zwrocie podatku z Irlandii.

Najważniejsze to nie zapominać o terminach, ponieważ nawet jeżeli możemy starać się o zwrócenie podatku parę lat po fakcie, to jednak nie ma sensu z tym się ociągać.
W jaki sposób otrzymać podatek z Anglii? Jakie czynności należy podjąć? O czym pamiętać?
Tagi: