Dokonanie decyzji, co do wyboru przeważnie jest dla człowieka kłopotem, z tego powodu że oznacza to, że weźmiemy na swe barki odpowiedzialność za wykonaną decyzję. Niestety wiąże się to z niejednokrotnie z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Na szczęście istnieją zarówno organizacje pozarządowe jak i państwowe, które sprawdzają jakość produktów zanim trafią do sprzedaży.

konstrukcja stalowa

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z dosyć wielu atestów zaświadczających o wysokiej jakości produktu jest znak jakości Q przyznawany przez PCBC czyli Polskie Centrum Badań i Certyfikacji. Duża litera Q w barwach polskiej flagi, którą zapewne pamiętacie z opakowań produktów spożywczych jest najbardziej rozpoznawalnym znakiem zapewniającym o ponadprzeciętnej jakości – polecam certyfikat bezpieczeństwa. Certyfikat ten przyznawany jest od lat sześćdziesiątych po dziś dzień, dlatego jest uznawany za najstarszy znak jakości. Nie jest prosto go zdobyć. Najpierw nadmieńmy, iż istnieje aż 17 kategorii wyrobów, toteż prawie każdy wytwórca dóbr spożywczych może starać się o otrzymanie certyfikatu. Wysłannicy PCBC wpierw przebadają produkt spożywczy, ale to nie koniec. Ważne są także, a może przede wszystkim warunki, w jakich wytwarzany jest artykuł. Przykładowo jeżeli przy procesie obróbki mięsa nie jest zachowywana odpowiednio niska temperatura powietrza i higiena pracy, producent nie dostanie certyfikatu. Cała lista wymagań PCBC dotycząca danego rodzaju towaru jest wcześniej wysyłana. Wytwórca dostaje całkowitą dowolność, jakie artykuły pragnie poddać badaniom jakościowym oraz w każdym momencie zaniechać dalszego procesu. Tym więcej powinien być to znak dla konsumentów, iż producent z nieprzymuszonej woli postarał się o otrzymanie certyfikatu jakości. ponieważ znaczy to, iż posiada on także na względzie zdrowie(polecamy gabinet psychoterapii ) konsumentów – znaki jakości.

Znak jakości Q powstał po to, aby ułatwić nam – klientom wybór produktów spożywczych, poprzez zapewnienie o ponadprzeciętnej jakości towaru. Dla producentów jest to również duże ułatwienie, ponieważ mogą się oni poszczycić wysoką jakością własnego produktu.
Znak jakości Q, byś łatwiej znalazła artykuł godny zaufania
Tagi: