Niewielu z nas lubi wydawać kapitał, nie doświadczając owocu tego czynu. Nagminnie w ten sposób przystępujemy do wnoszenia podatków. Traktujemy je jako uderzającą po portfelu daninę dla państwa, które nie umie ich zużytkować.

(Każdy z nas ma przecież pomysł na milsze zagospodarowanie takowych wpływów do publicznej kasy, nieprawdaż?) A jednak wolno uczynić coś, by ten wydatek zapewnił efekty zauważalne gołym okiem.
podatki

Autor: Jeff Djevdet
Źródło: http://www.flickr.com
Mowa, oczywiście, o podarowaniu 1% należnego podatku na rzecz wybranej OPP. Gdy będziemy przeprowadzać rozliczenie PIT 2017 program komputerowy, z którego możemy skorzystać, samodzielnie zapyta nas, czy chcemy takiej darowizny dokonać – niebanalne rozliczenie pit 2017 program. Niekiedy zasugeruje dodatkowo, na jaką instytucję możemy zdać tę sumę. Zastanówmy się nad tym dobrze. Być może nieopodal pracuje jakaś fundacja lub związek, na które jeden procent wyśle malutko ludzi. Warto w takim razie odciążyć to, co bliskie. Znaczne fundacje, reklamujące się w szerokim zakresie w internecie, zawsze wydobędą donatorów. To właśnie owe malutkie instytucje, działające na gruncie miejscowym i udzielające wsparcia tym, których potencjalnie znamy, potrzebują takiego wsparcia najbardziej. Czasami informacje o takich oczekiwaniach znajdujemy na ulotkach w skrytce pocztowej czy też na plakatach w osiedlowych punktach zbornych.
Na jakąkolwiek organizację się zdecydujemy, pamiętajmy, by w deklaracji podatkowej starannie umieścić jej nr wpisu do KRS, bez jakiego urząd skarbowy nie przekaże naszych funduszy na dane konto. Jeżeli chcemy zrobić rozliczenie PIT online 2017 roku, upewnijmy się, iż aplikacja, którą używamy, daje okazję indywidualnego wyznaczenia organizacji pożytku publicznego – czytaj całość tutaj.

Przeczytaj większą ilość informacji, a poznasz inne materiały, które na pewno także Cię zaintrygują. Nie wahaj się zatem i użyj strony!

Do tego sprawdźmy, czy dana fundacja przeprowadza zbiórkę na jakikolwiek sprecyzowany cel, czy właściwie składa jeden procent na wszechstronną realizację zadań statutowych. W tym pierwszym przypadku w deklaracji będziemy musieli napisać drobiazgowy cel szczegółowy.

Zwróćmy uwagę dodatkowo, że 1% naszego podatku należnego możemy posłać również wtenczas, gdy z rachunków wychodzi nam niedopłata podatku, jak i gdy to urząd skarbowy będzie nam zwracał nadpłatę zaliczki na podatek dochodowy. W drugim przypadku suma, którą dajemy w ramach jednego procenta, może być niewielka, ale jest taka wyłącznie w naszej ocenie – dla fundacji będzie to w każdym przypadku spory zastrzyk gotówki.
Co uczynić, by opłacanie podatku bolało mniej? Sprawdź!
Tagi: