Szkło jest wyrazem elegancji jak również luksusu, nie jest więc dziwne, że coraz mocniej wkracza do naszego życia i jest coraz bardziej popularne w kwestii urządzania wnętrz. Projekty nowych pomieszczeń bardzo często używają szkła nie jedynie jako element dekoracji, gdyż równie istotna jest kwestia funkcjonalności.Szkło najczęściej stosowane jest przez architektów wnętrz do takich opcji, jak szklane blaty albo szklane drzwi.

szkło w łazience

Autor: Carl Mattone
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli chodzi o drzwi to sprawdzą się jednocześnie w przypadku drzwi wewnętrznych, które oddzielają pomieszczenia, jak również drzwi szaf, garderoby i różnego rodzaju wnęk. Tego rodzaju szkło jest wykorzystywane na wiele sposobów, dajmy na to jako ozdobny detal w drewnianej konstrukcji albo jako element dominujący, jak przykładowo drzwi wykonane z jednej szklanej tafli. Szklane elementy w łazience kreują wrażenie większej przestronności, dając wrażenie, że nawet niezbyt duże pomieszczenie prezentuje się jakby było większe. Aranżując tego rodzaju wnętrze, zamiast klasycznej ceramicznej umywalki, dobrze jest zdecydować się na model zrobiony ze szkła. Przezroczysta umywalka, jaka ma właściwości przepuszczania jak i rozpraszania światła, prezentuje się wyjątkowo subtelnie. Jeśli do tego użyjemy naturalnych właściwości szkła i skierujemy na nią światło o zmiennym kolorze, to sprawimy, że umywalka stanie się elementem, który doskonale zmienia klimat wnętrza. W takim samym sensie dobrze jest pomyśleć o właściwym lustrze, natomiast lustra na wymiar to bardzo dobry pomysł, gdy zdecydujemy się na inne detale szklane w łazience. Szkło wpasowuje się w wiele miejsc, również w kuchni. Wzbogacenie wyspy na środku kuchni o specjalnie dopasowaną nakładkę, to znaczy szklaną deskę, powoduje, że kuchnia jest nie tylko wygodna, ale i piękna.

przeszklone wnętrze

Autor: adrigu
Źródło: http://www.flickr.com

Szklana deska (szklane blaty na wymiar) idealnie pełni swoje zadanie, ponieważ jest to miejsce do krojenia artykułów spożywczych a przy tym daje dodatkową przestrzeń użytkową na wyspie. Szkło znane jest ze swych antyseptycznych właściwości, to powoduje, iż tego typu rozwiązanie jest bardzo higieniczne. Wielką zaletą materiału, z jakiego została zrobiona nakładka na zlewozmywak jest to, iż nie wsiąkają w nią płyny, nie chłonie zapachów i możemy ją myć w zmywarce.

Czy opłaca się korzystać ze szkła aranżując mieszkanie? W jakiego typu miejscach szkło sprawdzi się najlepiej?
Tagi: