Wraz z zbliżaniem się momentu rozliczeń z Urzędem Skarbowym coraz większa liczba petentów decyduje się na rozwiązania sieciowe. Mimo rosnącej liczby „wirtualnych” podatników standardowe podejście ciągle jest stosowane przez większą część ludzi – głównie starszej daty.

zbliżenie - pieniądze

Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com
Wypełniając pit 37 sporo petentów rozważa czy łatwiej będzie zrobić to tradycyjnie, dając do osoby trzeciej albo użyć jednego z dziesiątków programów on-line? Trzecia opcja posiada największą ilość zwolenników. Jednak każda droga charakteryzuje się swoimi benefitami oraz wadami. Wypełnianie pit 37 samodzielnie w tradycyjny sposób powoduje ryzyko wielu pomyłek, których skorygowanie jest problematyczne, a nierzadko trudne do wychwycenia aż do czasu, gdy jest już po fakcie.

To doskonały pomysł, żeby przestudiować omawiany materiał, gdyż pozostałe nasze serwisy posiadają podobne treści, które pochłoną Cię absolutnie.

Z kolei skorzystanie z ofert osób trzecich, które pojawiają się z wzrastającą częstotliwością przed okresem składania deklaracji generuje poboczne koszty. Istnieje tu również ryzyko niedotrzymania wyznaczonego czasu w skutek różnego typu zdarzeń losowych – .

Trzecia opcja czyli złożenie np. pit 36 za pośrednictwem Internetu jest w miarę najprostszym wyjściem. Jednak liczba podatników, którzy ją wykorzystują pomimo wzrastania z każdym rokiem nie jest aż tak spora. W rezultacie kolejki przed Urzędem Skarbowym utrzymują się każdego roku. Wypełnienie pit 36 i innych deklaracji wcale nie musi być nerwowe – pod tym adresem Pitax.

Jeśli decydujemy się na tradycyjne metody najlepiej jest zacząć jak najwcześniej by wyeliminować ryzyko pomyłek. Jeżeli wybierzemy opcję online to dodatkowy czas o wiele się rozciągnie.
Wypełnianie dokumentów pit – przez Internet, czy tradycyjnie?
Tagi: