Jak odpowiednio zadbać o stopy? Zwłaszcza obecnie kiedy są wystawione na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych? Nierzadko narzekamy na ból czy też suchość stóp – jak sobie z tym poradzić, by nasze stopy prezentowały się tak jak te u niemowlaka?

prostownice

Autor: Arild Finne Nybø
Źródło: http://www.flickr.com
grzybica paznokci czym leczyć

Autor: halfrain
Źródło: http://www.flickr.com
Jest wiele porad tyczących się pielęgnacji stóp – należy przede wszystkim zacząć od ich właściwego nawilżenia – stopy bowiem to nie tylko ładnie pomalowane paznokcie – należy zadbać o ich skórę. Na rynku obecnych jest mnóstwo produktów przeznaczonych pielęgnacji stóp – od kremów po peelingi – obecnie niezwykle powszechne stają się skarpetki peelingujące do stóp – świetna sprawa. Trzymamy je na stopach kilkanaście minut i volià – za kilka dni nasze stopy będą gładkie jak stopy dziecka.

modelowanie

Autor: Kendra Goering
Źródło: http://www.flickr.com
Suchość stóp to nie jedyny problem z jakim walczymy – chorobą która dość często dotyka stopy jest grzybica – niezwykle trudno ją wyleczyć. Pierwszym krokiem jeżeli chodzi o grzybicę jest jej zapobieganie – po prostu dbajmy o stopy, nie chodźmy boso kiedy nie wiemy czy podłoże jest czyste. Myjmy stopy kiedy tylko mamy do tego okazję. A kiedy już niestety zarazimy się grzybicą w jaki sposób sobie z nią poradzić? Należy zaznaczyć, że grzybica najczęściej występuje na paznokciach – pod zdaniem grzybica paznokci czym leczyć pokaże nam się cała lista sposobów, które pomogą nam zwalczyć chorobę. Wśród nich zauważamy objawy grzybicy – nie każdy przecież wie, co tak naprawdę winno wzbudzić niepokój. Gdy spostrzeżemy, że płytka paznokcia jest koloru żółtego, czasem nawet zielona , staje się grubsza i mało przezroczysta – wówczas możemy być pewni, że to grzybica. Warto zaznaczyć, iż grzybica paznokci rąk występuje znacznie rzadziej niż ta u stóp – a leczenie jej jest dość długie i skomplikowane. Nie warto leczyć grzybicy samemu – znacznie efektywniej zrobi to specjalista, leczenie (dentysta warszawa bielany) nie należy do tanich, jednakże dostajemy gwarancję, iż stopy będą wyleczone.

Więcej na: Klinika Miracki – medycyna estetyczna restylane.pl

Zatem jak wyleczyć grzybicę paznokci ? Najczęstszą metodą walki z grzybicą są specjalne lakiery do paznokci, zawierające substancje przeciwgrzybiczne – jeżeli to nie pomoże, trzeba siegnąć po tabletki, które są oczywiście wypisywane na receptę.
Skoro już wiemy jak ciężko leczy się grzybicę, pamiętajmy o higienie naszych stóp i dbajmy o to, aby zawsze były zadbane.
W jaki sposób leczyć grzybicę paznokci, nie tylko u stóp ale również tych u rąk
Tagi: