Kotwy chemiczne są faktycznie dobre do wykorzystania w okresie budowy nowych domów, jak i podczas remontu starych, w jakich podłoże jest dość zniszczone.

Są najlepsze do zrobienia zamocowań w cegłach, betonie, jak również betonie komórkowym.
Takie mocowanie chemiczne występuje na zasadzie klejenia, a to sprawia, iż łączniki są najlepsze do robienia zamocowań w słabych, podniszczonych podłożach, które mają mniejszą stabilność – źródła. Takich kotew można też używać w pobliżu krawędzi podłoża jednocześnie bez narażenia się na jego podniszczenie, kruszenie oraz oderwanie fragmentu. Takie łączniki wklejane bardzo dobrze wypełniają cały otwór, tak więc polecane są do stosowania na zewnątrz, zwłaszcza w tych miejscach, w jakich nie powinniśmy dopuszczać do przenikania wody oraz wilgoci do otworu.
magazyn

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepszym przykładem są obszary montowania barierek na trasie, bo będą sklejać przerwane w okresie wiercenia warstwy przeciwwilgociowej izolacji. Dodatkowo zabezpiecza przed powstawaniem szczelin oraz pęknięć podłoża w obszarze zamontowania elementu, a to niezbędne w naszej kapryśnej strefie klimatycznej. Kotwy polecane są do naprawy tych miejsc, w jakich wyrwane zostały kotwy mechaniczne czy dobre kotwy nierdzewne.

Są niezawodne, kiedy warto zrobić mocowanie w materiałach niezbyt dobrej jakości, gdy musi ono przenieść duże obciążenie, na przykład zamontowanie dachu albo więźby dachowej. Do tego rodzaju zadań więc jest to najlepsze, znajduje zastosowanie, gdy słabszej jakości materiały, ponadto podatne na większe obciążenia, powinny być bardziej oraz pewniej zabezpieczone.
W jakich okolicznościach przydatne są kotwy? Do jakiego rodzaju zadań są stosowane? Co warto wiedzieć?
Tagi: