Nowy rok niósł sporo istotnych nowości w dziedzinie obrotu. Agencje nieruchomości po kryzysie muszą pokonać kolejne uciążliwości w odrabianiu strat. Regulacja deweloperska i paragrafy wprowadzonej niedawno rekomendacji S, nie dadzą owocu w postaci większej liczby nabywców nieruchomości.

O rekomendacji S i ustawa deweloperska

Autor: Times Square Public Relations

Na początku, 1. stycznia, weszła w życie rekomendacja s. Te zapisy wprowadzają zmiany m.in. mechanizmy kalkulowania zdolności do uzyskania hipoteki. Banki dokładniej badają potencjalnych kredytobiorców i przeprowadzają szeroką ocenę zagrożenia połączonego kredytu.

Jeśli ciekawi Cię opisywane zagadnienie, nowa wiadomość (https://www.merazet.pl/kategoria/aparatura-laboratoryjna/naczynia-dewara/) przedstawia szczegółowo ciekawe problemy, które okażą się niesamowicie zajmujące.

Niemiła niespodzianka dotknie osoby chcące spłacać zobowiązania nie w złotówkach. Dwie bazowe zmiany decydują o fakcie, że: zdolność do zaciągania zobowiązań kalkuluje się dla maksymalnego okresu spłaty obejmującego ćwierć wieku, a pojedyncza rata zobowiązania ma górną granicę w wysokości 42% osiąganych zarobków.
Różnica w obliczaniu wartości DTI (wskaźnik wysokości sumy rat zaciągniętych pożyczek względem osiąganych dochodów) obniża możliwość do zaciągania zobowiązań kredytobiorców nawet o blisko jedną szóstą.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na ten temat, to użyj serwisu (http://cleo-polska.pl/s-153-zawiesia-do-kregow-betonowych), na której są zbliżone treści – śmiało kliknij ten link!

Ustawa deweloperska uzyska moc z dniem 29 kwietnia. Jej podstawowym celem jest zagwarantowanie bezpieczeństwa klientom firm zajmujących się obrotem nieruchomościami i ograniczenie ryzyka związanego z zakupem domu.
Nowe regulacje diametralnie zmienią dotychczasowy tok zakupu mieszkaniami.
W przepisach ujęto definicję umowy deweloperskiej. Na jej podstawie deweloper obliguje się do przeniesienia praw własności na nabywcę po zakończeniu budowy, w zamian za ustalone przez obie strony wynagrodzenie. Nowa umowa zajmie miejsce dotychczasowej umowy przedwstępnej kupna-sprzedaży. umowa deweloperska będzie podpisywana jedynie w formie notarialnej, zaś roszczenia nabywcy zostaną odnotowane w księdze wieczystej budowanej inwestycji.

Autor: krakow4u.pl

Każda inwestycja, realizowana po wejściu ustawy w życie, będzie musiała mieć własny rachunek powierniczy, na którym będą zbierane wpłaty kontrahentów. To zabezpieczenie w sytuacji ogłoszenia niewypłacalności przez inwestora. W takich sytuacjach środki z rachunku powierniczego posłużą do spłacenia roszczeń finansowych klientów.

Przepis przewiduje także uruchomienie rachunku powierniczego otwartego. Ta sytuacja powoduje, że zebrane pieniądze będą wypłacane budującemu ratami, po wykonaniu kolejnych elementów budowy.

Każdy klient przedsiębiorstwa zajmującego się budową musi dostać do względu prospekt informacyjny, który zgodnie z przepisami, obejmie komplet potrzebnych wiadomości na temat inwestycji i płynności inwestora.

Początek działania nowych przepisów może owocować spadkiem popytu na rynku mieszkań, a za tym ilości chętnych, tak na nieruchomości nowe jak i z rynku wtórnego. Sprzedający, którzy marzą o szybkim zbyciu nieruchomości, będą musieli zastanowić się nad znaczną redukcją cen.

Optymizm na rynku nieruchomości komercyjnych
Na rynku inwestycji komercyjnych, biura nieruchomości dostrzegły wyraźny wzrost powierzchni i budynków przeznaczonych na cele komercyjne. W styczniu poinformowano, że ilość pojawiających się w ofercie lokali na powierzchnie biurowe wciąż rośnie. Popularnością cieszą się agencje nieruchomości Warszawa. W mieście, do głośnych inwestycji, należą: Warsaw Spire (Ghelamco), Konstruktorska Business Center (HB Reavis) oraz Miasteczko TP (Bouygues Immobillier).

Do postawienia na nieruchomości biurowe skłaniają inwestorów dane dotyczące wynajmu. Zdaniem przedsiębiorstwa Cushman & Wakefield -”inwestowanie w nieruchomości wygląda na bezpieczną alternatywę w fazie niestabilności na rynkach finansowych.” Mimo to nie należy podchodzić do tego z przesadną pewnością.

Przeczytaj więcej na serwisie o nieruchomościach !

Źródło:
Agencje nieruchomości po kryzysie – analiza i trendy