Dla wszystkich osób niedo końca zorientowanych w kwestiach budowlanych postanowiliśmy przygotować cykl tekstów na takie właśnie tematy. Jeśli szukasz porady dotyczącej na przykład tego, jakich surowców użyć do budowy nowego domu albo w jaki sposób tnie się stal, wtedy nasz cykl artykułów przeznaczony jest z pewnością właśnie dla Ciebie.

W najnowszym tekście podpowiemy Ci, jakie teraz stosuje się techniki przecinania stali, a dodatkowo odpowiemy na pytanie, czy każdy rodzaj stali da się przeciąć w każdy sposób.
Cięcie metalu

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Cięcie stali w teraźniejszych czasach może odbywać się dwoma sposobami – za pośrednictwem lasera albo przy użyciu wody. Nie da się ukryć, że każdy z tych sposobów ma pewne minusy, ale także i plusy. Nie każdy z nich będzie odpowiedni do każdego rodzaju stali, dlatego na pewno najlepiej będzie najpierw najlepiej zorientować się, jaki sposób będzie właściwy do typu blachy, który aktualnie posiadasz lub który zdecydowałeś się kupić. Przykładowo blacha jest tak gruba, że nie każda metoda przecinania stali będzie dla niej właściwa.
Praktycznie najbardziej popularną metodą jest teraz cięcie stali za pomocą strumienia wody (więcej informacji). Trzeba jednak w takich przypadkach sprawdzić dokładnie, czy strumień wody poradzi sobie z konkretnym typem stali i czy cięcie stali za pośrednictwem strumienia wody z pewnością będzie opłacalne. W wypadku bowiem, kiedy masz stal nieco grubszą niż 5 – 8 milimetrów, wówczas cięcie za pomocą wody może nie zdać egzaminu. Woda sprawdza się dobrze w wypadku kiedy masz do czynienia z dość cienką stalą. Wówczas cięcie za pomocą strumienia wody z pewnością będzie najlepszym pomysłem.
Jeżeli cięcie za pośrednictwem wody nie sprawdza się w przypadku Twojej stali, wówczas powinieneś zdecydować się na cięcie za pomocą lasera lub plazmy .http://probudiament.pl/wiercenie.htmlże straty materiału są stosunkowo wysokie, dlatego bez wątpliwości musisz kupić trochę większy arkusz stali niż jest potrzebny.

W takich wypadkach najlepiej będzie zdać się na pomoc fachowca – jeżeli przedstawisz swoją sytuację w sklepie i powiesz konkretnie, czego potrzebujesz, wówczas niewątpliwie ktoś dobrze poradzi Ci, jakich rozmiarów arkusz stali musisz wybrać.
Mini poradnik dla żółtodziobów – jakie obecnie mamy techniki cięcia stali i którą z nich najlepiej wybrać?
Tagi: