Jak udowadniają statystyki, wypoczynek czynny nie jest ulubioną metodą spędzania wolnych chwil przez warszawiaków. Wyjeżdżanie w góry jest bowiem jedną z rzadko wybieranych przez nich form spędzania wakacji. Mieszkańcy Warszawy najczęściej jeżdżą na Mazury i nad morze.

Są to bowiem miejsca zarówno atrakcyjne turystycznie i położone w niedużej odległości od Warszawy. Wakacje w Polsce są zwykle preferowane przez ludzi mniej zamożnych, ale ostatnio modne wśród bogatych ludzi jest odkrywanie walorów swojego kraju. Zmiana systemu i związane z nią otwarcie granic spowodowało prawdziwą lawinę zagranicznych wycieczek. Obecnie wraca się jednak do wypoczynku w Polsce.

Morze, Jantar

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Nadmorskie kurorty najbardziej preferowaneNajczęściej wybieranym na wypoczynek przez warszawiaków miejscem jest Jastrzębia Góra.

Zaintrygował Cię prezentowany tekst? Jeśli tak, to śmiało sprawdź także ten link. Podobne treści znajdziesz również tu.

W dawniejszych czasach miejscowość ta była nawet nazywana „Nową Warszawą”. Jastrzębia Góra dysponują niezwykle szerokimi plażami, jest to też najbardziej wysunięte na północ miejsce w kraju. Turyści cenią sobie widoki z urwiska, na którym znajduje się gwiazda północy – pomnik zaznaczający skrajne położenie w kierunku północnym. Jednym z czynników, który przemawia za tak wielka popularnością tego miejsca są dosyć niedrogie noclegi. Jastrzębia Góra ( jest miejscem, w którym większa część mieszkańców utrzymuje się z działalności turystycznej. Praktycznie każdy z nich posiada pensjonat, w którym nocują goście przyjeżdżający ze stolicy. Źródła historyczne podają, że w tej miejscowości mieli okazję wypoczywać znani obywatele Polski tacy jak Józef Piłsudski czy Ignacy Mościcki

.

Znów nad morze

Drugie miejsce na liście najchętniej odwiedzanych kurortów nadmorskich zajmuje Łeba – . Jest to także mała miejscowość, wysunięta bardziej na zachód i znajdująca się w pobliżu Słowińskiego Parku Narodowego. Ogromne zainteresowanie wśród turystów zdobywają wycieczki statkami oferowane w pobliskim porcie morskim. W celu przyciągnięcia większej liczby odwiedzających, zaczęto uatrakcyjniać wizualnie statki. Znajduje się tam więc statek stylizowany na parostatek czy łódź wikingów. Na nabrzeżu można znaleźć także zacumowany statek oferujący noclegi. Łeba jest więc niezwykle atrakcyjna zarówno wizualnie – dzięki warunkom naturalnym, jak i rozrywkowo – dzięki oferowanym atrakcjom.

Gdzie wyjechać blisko Warszawy
Tagi: