Niektóre z prac wykonywanych przez ludzi skłaniają do specyficznego stosunku doń, środków ostrożności. W każdym miejscu pracy, zaczynając od sklepów spożywczych, przez większe sklepy, w których ludzie ogólnie zajmują się sprzedawaniem i przenoszeniem towaru, do zatrudnienia przy maszynach produkcyjnych i w sztolniach, trzeba przebyć wymagane, zwykle krótkie, ale niezwykle ważne szkolenie BHP.

praca-1

Szkolenie to ma na celu wykazanie, jakie niebezpieczeństwa mogą czaić się w miejscu pracy i co właściwie robić, kiedy już z tego typu sytuacją zatrudniony się spotka.

Jeśli prezentowany artykuł jest dla Ciebie fascynujący, odwiedź ten link śrubki viking, a zgłębisz większą ilość informacji, które Cię niezwykle zafascynują.

Redukuje to ryzyko kłopotów nie tylko samego zatrudnionego, ale również zatrudniającego, który na terenie zakładu pracy ma odpowiedzialność za zdrowie i ewentualne zagrożenia bezpieczeństwo obecnych tam ludzi.

Niektóre zawody zmuszają do pracowania w hałasie. Może to dotyczyć pracy przy tworzeniu dróg lub generalnie budowlanki – hałas urządzeń, agregatów, dźwigów czy nawet trywialne tłuczenie młotem w żelazne elementy konstrukcji powodują duży hałas, który z godziny na godzinę pogłębia czasowy niedosłuch. Kiedy środki ostrożności nie będą podjęte, zatrudniony może zostać narażony nie na czasowe, ale trwałe uszkodzenie słuchu. Najbardziej banalnym i najefektywniejszym środkiem mogą być nauszniki ochronne, które zmniejszają hałas o kilkadziesiąt decybeli. To prawda uniemożliwia to zrozumienie mowy i słyszenie otoczenia, ale fakt jest taki, że przy dźwiękach młota pneumatycznego czy funkcjonowaniu pozostałych maszyn mowy i tak nie będzie się dało usłyszeć. Dlatego dobrze jest zadbać o słuch i nie narażać go na trwałe ubytki.

praca-2

Kolejnym zawodem wymagającym odzieży ochronnej, wprawdzie mało wyszukanej, jest praca lekarza, pielęgniarki czy ratownika medycznego. Nie jest tajemnicą, jak niebezpieczne mogą być mikroby żyjące w ciałach pacjentów, z którymi stykają się medycy. Do ich zasadniczego ekwipunku należą jednorazowe rękawice ochronne zrobione zazwyczaj z lateksu. Są cienkie, zatem nie pozbawia to zmysłu dotyku, skądinąd bardzo ważnego w tej pracy, a jednocześnie efektywnie ograniczają styczność z bakteriami i wirusami. Rękawice ochronne trochę odmiennego rodzaju są używane w dużo bardziej trywialnym zawodzie: pracy na stoisku mięsnym w sklepie spożywczym. Może się to wydawać odrobinę zabawne, ale tu także dość efektywnie zmniejsza ryzyko roznoszenia chorób i brudu użycie elementu odzieży ochronnej, którym są rękawice foliowe. Także jednokrotnego użytku, po użyciu przeznaczone od razu do kosza. ochronne (http://poldannet.pl/pl/page/siatki-ochronne/woliery.html)

Źródło:
Odzież ochronna – dlaczego trzeba ją używać
Tagi: