Jeżeli organizujemy wyjazd w góry lub do miejsca, które słabo znamy, to warto zakupić dokładną mapę, żebyśmy się nie zgubili. Poza tym mapa z oznaczonymi trasami umożliwi nam szybkie rozplanowanie wędrówek.

gospodarka

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com

odkurzacz

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
mapy turystyczne

Autor: LK&Projekt
Źródło: www.dom-jednorodzinny.pl
W przypadku kiedy organizujemy wyjazd w polskie góry, warto wziąć ze sobą szczegółową mapę. Jeśli chcemy posiadać duży Wybór, to starczy zaglądnąć do Netu, gdzie bez problemu kupimy rozmaite sprawdzone mapy turystyczne z oznaczonymi trasami. Posiadanie takiej mapy w na szlaku jest niezmiernie wygodne, ponieważ będziemy w stanie zaplanować wędrówkę i sprawdzić, w jakim miejscu jesteśmy.

Poznaj dobre www (http://biuro-protax.pl/). Tu mamy wyłącznie najlepsze rzeczy. Jeżeli pojawią się jakieś pytania, to z chęcią z Tobą porozmawiamy.

Warto kupić mapę laminowaną, będzie ona niewrażliwa na wodę oraz mechaniczne urazy.

Naturalnie możemy też ściągnąć sobie dobre mapy turystyczne na smartfona. Będziemy wtedy posiadali gwarancję, że nigdy ich nie zgubimy. Jednakże może to być rozwiązanie niezbyt funkcjonalne, jeśli okaże się na ten przykład, że telefon się nam rozładował i nie mamy dodatkowej baterii. Będziemy w takim wypadku bez jakiejkolwiek mapy, co na niektórych trasach może okazać się nieprzyjemne – skuteczna rogatywka. Dobrze będzie więc zaopatrzyć się w solidne mapy turystyczne, na których bardzo wyraźnie są zaznaczone trasy oraz rozmaite punkty orientacyjne.

Doskonałym pomysłem będzie zabranie na wędrówkę dwóch map, jednej dużej oraz precyzyjniejszej, a kolejnej małej, którą da się łatwo wsunąć do kieszeni.
W sklepach oferowanych jest bardzo wiele najróżniejszych map. Warto zatem zakupić taką, którą z łatwością będziemy umieli odczytać.
Szczegółowa mapa turystyczna będzie bardzo użyteczna w trakcie długiej wycieczki
Tagi: