Blankiety on-line, programy komputerowe czy też moduły finansowo-księgowe – oto najszybsze strategie na elektroniczne rozliczenie PIT-u.
Główna aplikacja E-deklaracje jest to rządowe narzędzie, jakie gwarantuje eksploatatorom opcję założenia indywidualnego konta na Portalu Podatkowym oraz korzystania z pomocnego kreatora blankietów.

Jeśli chodzi o rozliczenie pit 37, wszystkie inne aplikacje do rozliczeń też wiodą Podatnika za rękę – link do wpisu. Podobne użycia mają oprogramowania finansowo-księgowe. Umożliwiają ewidencję jak też wydruk wszelkich popularnych zeznań, a przede wszystkim – elektroniczną przesyłkę formularza.

Nie zapomnij o tym, że nasz serwis www (http://www.trenerzy.pl/) posiada wyłącznie użyteczne wiadomości, które z pewnością Ci się przydadzą. Sprawdź nas oraz upewnij się, że warto jest go odwiedzić.

To narzędzie najlepiej sprawdza się w przypadku firm. Moduł może być połączony z innym oprogramowaniem płacowym, dzięki czemu przy wypełnianiu formularza możesz skorzystać z autouzupełnienia danych.

obowiązek

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Nie musisz dłużej korzystać z usług biura księgowego, by prawidłowo wypełnić PITY 2017 – Aplikacje online krok po kroku przeprowadzą cię poprzez konkretny formularz. Sprawdzą format danych, wyznaczą obowiązkowe pola, natomiast niekiedy nawet uzupełnią je automatycznie. Jeżeli jednak okaże się, że do twojego rozliczenia wkradnie się pomyłka, będziesz mógł dokonać korekty bez dodawania dodatkowych uzasadnień. Innym uproszczeniem jest możliwość skorzystania z „deklaracji wstępnie wypełnionych”. Od tego roku będzie to dotyczyć PIT-37 oraz PIT-38. Co to oznacza w praktyce? Podatkowa administracja, na podstawie danych dostarczonych przez chlebodawcę (np.

PIT-11), wypełni za ciebie większą część deklaracji. Wyłączne, co musisz zrobić, to uzupełnić ponadprogramowe informacje – na przykład dochody od ZUS czy też rodzaj ulgi podatkowej.
Rozliczenie PIT 2016 / 2017
Tagi: