To niewątpliwie wyjątkowy „zakątek”. Znane jest z kopców, precli, Smoka Wawelskiego, Sukiennic, niezwykłej architektury, dobrej kuchni, która jest „mieszanką” wielu różnorakich tradycji kulinarnych a także.

złom

Autor: Kiran Foster
Źródło: http://www.flickr.com
.. zatrutego powietrza. Stolica regionu małopolskiego zajęła niechlubne pierwsze miejsce w rankingu najbardziej zanieczyszczonych polskich miast.
reklamy

Autor: Post Memes
Źródło: http://www.flickr.com

Rodzi się pytanie: jakie działania podejmują władze miejscowości, aby odwrócić ten niekorzystny stan rzeczy i zadbać o płuca mieszkańców? (zobacz fotowoltaika Kraków) właśnie za jej pomocą pragnie walczyć ze smogiem. Realizuje się rozmaite kampanie edukacyjne zwiększające świadomość społeczną względem odnawialnych źródeł uzyskiwania energii. Na intalację PV może sobie pozwolić w zasadzie każdy, kto posiada na własność, wynajmuje albo wydzierżawia nieruchomość. koszt całej inwestycji bardzo szybko się zwróci. Poza tym, nadwyżki wytworzonego prądu można sprzedać, podpisując umowę z elektrownią działającą w pobliskiej okolicy. Panele fotowoltaiczne na ogół montowane są na dachu – więcej na tej stronie -, chociaż równie dobrym „rozwiązaniem” często jest instalacja na elewacji budynku, a nawet bezpośpośrednio na powierzchni ziemi. Jedyny wymóg, który winien zostać spełniony to właściwe padanie promieni słonecznych i brak cienia.

Należy wspomnieć, że współcześnie, nie tylko osoby prywatne, ale też coraz więcej firm korzysta z fotowoltaiki.
Fotowoltaika – nader skuteczna „broń” w walce o czystsze środowisko
Tagi: