Mieszkańcy nie są bezludną wysepką. Posiadają wokół siebie innych ludzi –kolegów. Jeżeli chce się skuteczniefunkcjonować w grupie, wypada mieć dobrekontakty z ludźmi. podobnie jest w firmie.

spójny zespółdaje radę uzyskać o wiele więcej niźli działanie sam jeden, ale aby to dostać, wypada mieć system.

szkolenie

Autor: David Brewer
Źródło: http://www.flickr.com

Idealny lider zdaje sobie sprawę, jaka potęga siedzi w ludziach i zrobi dużo, abyzbudować dobrze naoliwioną grupę ludzi.Zgodny zespół działa jak zaprogramowana machina isystematycznie dopina zadanie. Rzetelny team zna swojemocne aspekty oraz te słabsze i wie jak się motywować. Zgodny zespół celuje do tej samej bramki. Brzmi wspaniale,tylko jak to osiągnąć?Jednym z pomysłów są szkolenia integracyjne. Więcej na ten temat: szkolenia (szkolenia integracyjne). Na jakiej zasadzie to funkcjonuje? Bierze się grupę pracowników na podróż i załatwia się dla nichcykl zadań. Naturalnie taski muszą być przyjemne, a koniecznie porywające. To ma być zasadniczo rozrywka. Poprzez towspółpracownicy – szczególnie nowi – mająokazję się lepiej poznać. Lider ma szansę stwierdzić, jak zachowują się członkowie teamu w ekstremalnych okolicznościach izidentyfikować ich mocne aspekty.

integracja

Tego typu gry biznesowe (więcej: szkolenia (oferta gier biznesowych)) używane są od wielu lat w państwach zachodu i w Polscerównież zyskują popularność. Taka forma integracji dla części managerów to zapewne strata pieniędzy, ale jeśliopłaci się rzetelną firmę zajmującą się szkoleniami, efekty będą dostrzegalne szybko. Nic więcdziwnego, że szkolenia drużyny są jednym z podstawowych punktówszoł Magdy Gessler.

W restauracjach bardzo często problemem nie jest żywność, ale błędnie dopasowany zespół lub niechlujny lider. Gry integracyjne pozwalajązespolić zespół iwytypować naturalnego przywódcę.
Jakie szkolenie wybrać? Jest cała masa zajęć integracyjnych –organizowane w biurze lub na świeżym powietrzu, to znaczy szkolenia outdoor. Zobacz więcej – szkolenia (Training Partners). O ile te wfirmie są tańsze a także nie wymagają od uczestników wyjazdu, tak te poza pracą sąatrakcyjniejsze i zapewniają więcej pozytywnych emocji. Współpracownicy mają więcej wspólnych wspomnień, co również cementuje zespół. Grunt to przeznaczyć trochę czasuna research porządnego szkoleniowca ewentualnie zaufaćpozytywnym opiniom.
Jak utworzyć zgraną
Tagi: