Czym jest skrót HACCP oraz w jakiego typu sektorze gospodarki powinniśmy go umieścić? Jakie istnieją jego zasady a także etapy? To wszystko bez żadnego problemiku znajdziesz wewnątrz naszym dzisiejszym felietonie, wyłącznie w dobry sposób go przeczytaj!

wdrażanie systemu haccp

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com

HACCP, to pochodzący z anglika skrócenie od: Hazard Analysis and Critical Control Points, znaczący w wolnym przetłumaczeniu na języczek polski: system analizowania zagrożeń i krytycznych punktów kontroli. Działa on w sektorze spożywczym gospodarki, oraz bywa pojedynczą z najważniejszych procedur które dotyczą bezpieczeństwa jedzenia. Jeśli mówimy o wdrażanie systemu haccp, to posiada on kilka zasad (dokładnie 7), bez których to nie ma nawet rozmowy o jego wprowadzeniu.

Myślisz, że masz więcej pytań? Więc chcemy poinformować Cię, że w każdej chwili można się z nami kontaktować. Z przyjemnością odpiszemy na każdą wiadomość.

Do każdej zasady pojawił się odosobniony etap wprowadzania. Do zaczynającej: analiza zagrożeń; Drugiej: określenie krytycznych punkcików kontroli; Trzeciej: określenie wartości docelowych i granic tolerancji przeznaczonej dla każdego krytycznego punkciku kontroli; Czwartej: opracowanie sposobu do monitorowania KPK; Piąty: opracowanie działań korygujących; Szóstej: ustalenie procedury weryfikacji, oraz Siódmej: administrowanie

dokumentacji oraz zapisów. Na tematykę ten istnieje możliwość by się rozdrabniać przez godziny, dlatego warto na temat każdego etapu po czytać bardziej dużo wewnątrz sieci, i również o całym systemie HACCP (przejrzyj naszą propozycję ), który to ma w posiadaniu wewnątrz siebie bardzo dużo czynników, o których warto wiedzieć zanim zacznie się go wprowadzać.

szkło

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego nie ociągaj się i rozpocznij szukać bardziej dużo danych już teraz, by móc wdrożyć wspomniany system jak najbardziej szybko do własnej przedsiębiorstwa!

Wprowadzanie systemu HACCP – czyli, wszyściutko co powinniśmy wiedzieć o napomkniętym systemie
Tagi: