W czasie panowania wysokich temperatur w naszej diecie panują posiłki lekkie oraz z niską zawartością kalorii. Spożywamy mniejszą ilość niezdrowych oleistych potraw, zamieniając je na korzystne dla organizmu warzywa, owoce lub delikatne pieczywo.

W okresie letnim na krajowych stołach niejednokrotnie pojawiają się też sałatki i surówki. Jednymi z najczęściej przyrządzanych są sałatki z makaronu. Dobrze przygotowane stanowią pożywny a także niskokaloryczny pokarm, który na długo pozostawia uczucie sytości w naszym żołądku.

Sałatka z makaronem, na przekór pozorom, nie stanowi potrawy kalorycznej. Bynajmniej nie dzieje się w ten sposób z powodu zawartości makaronu. W szczególności, jeśli w miejsce pszennego, wybierzemy pełnoziarnisty Jest to bowiem komponent zawierający przede wszystkim węglowodany oraz białko. Poza tym podczas gotowania przyswaja on wodę, na skutek czego trzykroć zwiększa swą masę. Istnieje jednak kluczowy wymóg – sałatka z makaronem powinna być przyrządzona z makaronu al dente. Wtedy nasz organizm dłużej przetwarza skrobię na glukozę, na skutek czego poczucie sytości pozostaje na dłużej.

Odmiennie stan rzeczy wygląda w przypadku wzbogacania sałatki z makaronu wysokokalorycznymi domieszkami albo sosami. Najlepszym przykładem jest majonez. Sałatka z makaronem i majonezem nie będzie wartościowym posiłkiem, jako że zawiera dużo bezwartościowych, powodujących przybieranie na wadze kalorii.

Ten prezentowany artykuł jest niesamowicie wciągający? Więc patrz szczegóły (http://ambro.pl/przewoz-aut-osobowych), aby przeczytać jeszcze więcej informacji na opisywany temat.

Nie odmieni tego nawet makaron gotowany al dente. Sałatka z makaronem i majonezem może być konsumowana tylko przez osoby nie borykające się z tuszy i też niezbyt często.

Sałatka tego rodzaju często zawiera gwiazdki z makaronu. Ze względu na niewielkie rozmiary kapitalnie komponują się z pokrojonymi w kostkę warzywami, lub grillowanymi kawałkami mięsa. Gwiazdki z makaronu znakomicie pasują też do zup. Pewnie niejeden spośród nas pamięta takie z dzieciństwa przyrządzane przez mamę albo babcię. W owym czasie makaron wykonywano zwykle we własnym zakresie. Aktualnie ta czynność odchodzi do lamusa, zaś kształty, wzory i dodatki zawarte w makaronach przyprawiają o zawrót głowy.

Sałatki z makaronem smakowite na lato
Tagi: