Decydując się na wzięcie pożyczki starajmy się zawsze, by zakup, który w ów sposób opłacamy, był istotną inwestycją, dzięki której pomnożymy majątek. Najgorszym podejściem jest wziąć kredyt po to, aby wydać otrzymane w ów sposób pieniądze na wydatki bieżące.
Zapewne niekiedy, kiedy brakowało ci gotówki na nabycie potrzebnych przedmiotów, myślałeś nad tym, czy nie iść do banku oraz zaciągnąć pożyczkę.

pożyczka

Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com

Frezarka do glazury GTR 30 CE Professional i stół GTD 1 Professional

Autor: Bosch
Źródło: Bosch
Zanim jednak wystąpisz z wnioskiem o przyznanie kredytu warto jeszcze raz przemyśleć czy zaciągnięcie kredytu z pewnością będzie dla ciebie najlepszym wyjściem. Za każdym razem, gdy rozpatrujesz zaciągnięcie kredytu, musisz pamiętać o tym, iż procenty od pożyczonych pieniążków są jednym z głównych źródeł przychodów banków. Inaczej powiedziawszy, nabywając coś za pożyczkę za każdym razem zapłacisz więcej, aniżeli gdybyś sfinansował ten sprawunek z własnych środków. Nie oznacza to jednakże, że w każdym przypadku wzięcie pożyczki (zobacz kredyt gotówkowy wrocław) jest złym rozwiązaniem. Pożyczka jest uzasadniona, gdy w ten sposób możesz dokonać faktycznie istotnych dla ciebie inwestycji. cena kredytu (zobacz pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości) są to odsetki jak też opłata bankowa. Opierając się wyłącznie na własnych środkach finansowych, niektóre ważne dla ciebie zakupy, takie jak choćby kupno mieszkania, mógłbyś uskutecznić dopiero po wielu latach regularnego szczędzenia. Jeśli przed osiągnięciem 30 roku życia nie rozporządzasz stosowną kwotą na samodzielne nabycie mieszkania, jednak masz stałe źródło dochodów, to wtenczas warto byś pomyślał o kredycie.

Wzięcie kredytu będzie też uzasadnione w przypadku, gdy planujesz otworzyć firmę, a posiadane oszczędności będą nazbyt nieduże, by uruchomić własne przedsiębiorstwo. W tym momencie rezygnując z kredytu przekreśliłbyś okazję na rozwinięcie własnej firmy oraz być może na rychłe pomnożenie pieniążków.
W jakiej sytuacji należy pomyśleć o kredycie?
Tagi: