Obecnie na rynku kwiatowym można dostrzec kilka istotnych zachowań. Po pierwsze coraz popularniejsze są sztuczne kwiaty, natomiast kwiaty cięte tracą na popularności. O tym jaki jest tego powód, oraz jakie są perspektywy na najbliższe lata, można przeczytać w poniższym podsumowaniu.

Kompozycja ze sztucznych kwiatów

Jeszcze kilkanaście lat temu rynek kwiatów żywych rozwijał się wyjątkowo dobrze. Anturium czy konwalie były jednymi z najchętniej kupowanych odmian, z kolei kwiaty sztuczne nie stanowiły większego udziału na rynku. Było kilka przyczyn takiej sytuacji – handel z Chinami nie był tak silnie rozwinięty, a sama jakość kwiatów pozostawiała wiele do życzenia. Dość przypomnieć, że od razu na pierwszy rzut oka łatwo było zauważyć, że kwiat jest sztuczny. Kupujący decydowali się na nie zatem niechętnie i kupowali żywe odmiany.

Jednakże przez minione lata sytuacja uległa znacznym zmianom. Kupno towarów z Azji, a głównie z Chin jest całkiem łatwe. Poza tym mocnej poprawie uległa cena i jakość kwiatów sztucznych. Jak powiedział nam reprezentant firmy Fh-Akces, importera kwiatów sztucznych: – Chińscy wykonawcy mocno postawili na wykonanie i jego jakość i często nie można mówić o tzw. chińskiej tandecie.

Patrząc na wiele przykładów sztucznych kwiatów najczęściej stosunkowo trudno rozpoznać od razu czy są to prawdziwe kwiaty, czy też sztuczne.

Inny przykład wykorzystania sztucznych kwiatów

Wykonawcy postawili na dostarczenie jak największego wyboru. Dlatego poza chętnie kupowanymi odmianami jak tulipany, anturium, gerbery kupimy także wiele sztucznych liści i dodatków. Tak ogromny wybór sprawia, że wiele stroików i kompozycji tworzonych jest ze sztucznych kwiatów. Ludzie często je kupują, gdyż ładnie się prezentują, koszty są zbliżone do żywych roślin a nie zwiędną one po paru latach.

Bieżące tendencje wskazują, że przez następne lata sekto kwiatów sztucznych będzie nadal się rozwijał, natomiast sytuacja na rynku kwiatów żywych będzie nadal mało ciekawa. jakość (odkryj więcej) jakość (przeczytaj więcej tutaj)

Źródło: fh-akces.pl
Aktualna kondycja sektora kwiatów
Tagi: