Kim dokładnie jest zawarty w temacie „financial controller”? Czym konkretnie się zajmuje – jakie są jego stałe obowiązki? Co dokładnie należy uczynić, by móc wykonywać taki zawód – jakie konkretnie wymagania należy spełnić? Czy w Polsce ten konkretny zawód jest opłacalny? To wszystko i jeszcze więcej bez najbardziej małego problemu znajdziesz w tym felietonie!
Kto to jest financial controller zapewne dobrze wie wiele person, albowiem sama nazwa ukazuje nam, co to dokładnie bywa za zajęcie.

interesy
Iso 9001

Autor: Biblioteca de la Universidad de Zaragoza
Źródło: http://www.flickr.com
„Financial Controller” w dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego jest to „kontroler (tanio kontroler ruchuzobaczysz na tej stronie) finansów”, czy „kontroler finansowy” i jego zadaniami bywa praktycznie wszystko związane z kontrolowanie budżetu firmy, w tym również między innymi w jego planowaniu, przeanalizowaniu, przygotowywaniu raportów na ten konkretny temat, a także współpracowaniu razem z pozostałymi ludźmi w tym konkretnym zakresie, między innymi z działem księgowości. Aby móc stać się kontrolerem finansowym, powinniśmy mieć pewne konkretne predyspozycje, między innymi posiadać analityczny umysł, być bardzo odpornym na stres, czy też niewiarygodnie spostrzegawczym, jednak to nie jest wszystko. Przede wszystkim by stać się kontrolerem, musimy mieć ukończone konkretne kierunki studiów (ekonomia, finanse, czy też rachunkowość), dobrze jest także posiadać ukończone studia podyplomowe. Wiele przedsiębiorstw, nim da nam możliwość zarządzania budżetem, wymaga zwykle kilkuletniego doświadczenia na bardzo podobnym stanowisku.

Warto wiedzieć, iż potrzebna jest tutaj także znajomość przepisów między innymi prawa bilansowego, podatkowego, czy też dewizowego oraz ogólnych zasad rachunkowości. Same zarobki kontrolera (spoglądając na okres jesień roku 2016), wynoszą od około 10 tys. po ponad 15,5 tys.

Emocjonujący materiał? Jeżeli tak uważasz, kliknij ten link. W tamtym miejscu oczekuje na Ciebie więcej bonusów (https://aureus.pl/blog/leasing-operacyjny-jaki-jest/) – one również Cię bardzo zaciekawią!

zł.

„Financial Controller” – najbardziej odpowiednia osoba przeznaczona do zaplanowania oraz kontrolowania budżetu naszej firmy!
Tagi: