Duże firmy zwykle zatrudniają dużą grupę pracowników. W takiej sytuacji nie wystarczy jedna pani księgowa, która jednocześnie ogarniałaby także sprawy związane z HR-em.

Jest zbyt wiele zadań, aby podołała im jedna osoba.
Wyposażenie

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
szkolenia

Autor: KSAF AGH Krakowska Studencka Agencja Fotograficzna AGH
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli firma jest duża to ma profesjonalny dział księgowości oraz oddzielny dział kadrowy. W księgowości potrzeba stale przynajmniej kilku rąk na pokładzie. Zwykle w pokoju panuje cisza, gdyż trzeba skupić się na liczbach. W wielu firmach jest takie stanowisko pracy jak fakturzysta. Jest to zwykle pani, która odpowiada za sporządzanie faktur i przepisywanie ich do systemu. Musi także wprowadza korekty.

Czy komentarze z serwisu (https://abk.pl/co-robimy/) były aż tak ciekawe, że masz chęć zostawić własny? Namawiamy Cię do tego. Będzie to dla nas wielka pomoc.

Jeżeli zaistnieje taka potrzeba, to na polecenie dyrektora musi przygotowywać różnego typu raporty. Raz na jakiś czas musi też rozliczać dokumenty magazynowe (oznakowanie dróg transportowych w magazynie) oraz rozplanowywać dostawy na podstawie zestawień z poprzednich miesięcy. Kobieta, pracująca jako fakturzysta, powinna być niezwykle sumienna oraz precyzyjna. Nie może niczego przekładać na następny dzień. Musi lubić porządek, żeby także w cyfrach był u niej ład. Stanowisko wymaga samodyscypliny, ponieważ za masę spraw odpowiada się bezpośrednio. Dla osób niezwykle aktywnych może być nazbyt monotonna, wobec czego z reguły sprawdzają się tu osoby łagodne oraz niekonfliktowe.

Tego rodzaju zajęcie mogą wykonywać również osoby na wózkach, ponieważ jest to praca przy biurku. Nie wymaga ona jakiegoś wysiłku fizycznego albo jeżdżenia do klientów.
Mnóstwo dużych firm potrzebuje co najmniej kilku pracowników do działu księgowości – przykładowo kogoś, kto będzie interesował się wyłącznie fakturami
Tagi: