Sytuacja na rynku pracy jest ciężka i wiedzą o tym nie tylko świeżo upieczeni absolwenci. Porządnie stworzone CV to konieczność, jednak nie jest wystarczające. Szefowie kierują swoją uwagę coraz częściej na doświadczenie, więc to nie wykształcenie jest kłopotem.

Jeszcze kilka lat temu jedyną szansą dla szukających pracy była praca za granicą. Tuż po skończeniu szkoły, bez przygotowanie, wielu ludzi wyjechało do Irlandii szukać pracy, podziwiając cliffs od moher. Najczęściej to była praca fizyczna, w magazynach, a dziewczyny pracowały w kuchniach i hotelach. Obecnie sytuacja uległa zmianom.

W tej chwili nawet poza granicami trudniej dostać pracę, jednak i tak jest łatwiej niż w kraju. Bezrobocie w Irlandii dotknęło część ludzi i przymusiło ich do domów. Jednak dobrze pamiętać, że zagraniczna praca to nie tylko tymczasowe fuchy. Zapominamy, że to opcja szczególnie dla wykształconych, chcących podnieść swoje kwalifikacje. absolwenci wyższych uczelni coraz częściej szukają pracy w Anglii i Irlandii, często z sukcesem.

Praca w Google i w agencji marketingowejDobra autoreklama i zaawansowany angielski i przede wszystkim list motywacyjny po angielsku ułatwiają sytuację na rynku pracy. Siedziba Google w Dublinie z otwartymi ramionami przyjmuje Polaków, a płaca jest na tyle kusząca, że wykształceni ludzie zdecydowanie opuszczają kraj. Warto też szukać pracy w brytyjskich agencjach marketingowych. Nasi fachowcy są tam cenieni, a referencje, które dostają ułatwiają pracę w polskich korporacjach po powrocie.

Niełatwe życie w obcym krajuW Wielkiej Brytanii ciągle przebywa dużo Polaków. Brytyjczycy mają nas dosyć, inni uważają nas za dobrych specjalistów. Za pewne to nie jest literackie życie na emigracji. Są polskie sklepy, restauracje, a nawet przychodnie takie jak Medicus. Dodatkowo istnieją pomocne firmy, wyjaśniające Polakom rozliczać podatki w Irlandii i ułatwiają sprawy papierkowe.

Nie bój się, nasze odnośniki (https://www.pitprojekt.pl/bazawiedzy/odliczenia-za-internet-ulga-z-tytulu-wydatkow-poniesionych-na-internet/) są niesamowicie interesujące i, co najważniejsze, są zawsze aktualne i przydatne. Jeśli szukasz jakichkolwiek informacji, to na nasze strony.

Polacy mieszkający tam latami tworzą polskie grupy także w Sieci. Wspólnie omawiają przedszkola dla swoich dzieci, pomagają sobie w mieszkaniu w obcym kraju.

Gazeta.ie

Źródło: www.gazeta.ie
Źródło: Gazeta.ie
Trudne poszukiwania pracy
Tagi: