Walka z eks małżonkiem o dziecko to bez wątpienia jedna z najgorszych rzeczy, jakie mogą zdarzyć się w życiu. Oczywiście bynajmniej nie życzymy nikomu aby znalazł się w takiej sytuacji, jednakże jeżeli już tak właśnie się stanie, warto wtedy znać swoje prawa i wiedzieć, jak dokładnie starać się o opiekę nad pociechą w sądzie.

Ograniczenie lub pozbawienie praw rodzicielskich
odzież xxl

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepiej bez wątpliwości będzie dogadać się z byłym partnerem poza sądem – jeśli jest to jednak niemożliwe, wtedy trzeba udać się do sądu i wymusić na nim prawnie przestrzeganie Twych praw. Jeśli Twój eks małżonek ma zły wpływ na Wasze dziecko albo przykładowo jest uzależniony, wtedy warto postarać się o ograniczenie mu władzy rodzicielskiej. W przeciwnym wypadku będziecie musieć razem decydować o wszystkich sprawach związanych z Waszymi dziećmi.
Co jeśli mieszkacie w innych krajach?

pompy ciepła

Autor: Kenneth Freeman
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawy, gdzie małżonkowie mieszkają w różnych państwach, z pewnością są jednymi z najcięższych. Zwykle rozstrzyga wtedy sąd, który jest właściwy ze względu na miejsce pobytu dziecka. Wtedy niewątpliwie przyda Ci się tłumacz przysięgły – i to jednocześnie w trakcie samej rozprawy w sądzie jak i poza nim.

Kliknij raźno ten link – znajdziesz w tamtym miejscu tak samo zajmujące treści. To wiarygodny tekst, który także jest warty zainteresowania.

Tłumacz przysięgły pomoże Ci skompletować wszelkie potrzebne dokumenty, a następnie dokona ich profesjonalnego przekładu na właściwy język. Zwykle jest to konieczne, gdyż sądy niezbyt chętnie przyjmują pisma, które nie są opatrzone właściwą pieczęcią przez tłumacza.

Jeżeli od razu go zaangażujesz w sprawę, wtedy zaoszczędzisz sobie już na początek wiele czasu i energii – a tej drugiej będziesz potrzebować naprawdę dużo – zwłaszcza w sytuacji gdy jeżeli Twój były partner jest nieustępliwy i długa droga w sądach przed Wami.
Jak nie pozwolić sobie odbierać ukochanego dziecka? Walki z byłym małżonkiem
Tagi: