O takim myślą ciągle głównie Ci, którzy mieszkają w blokach. Oni bowiem najbardziej dobrze wiedzą, jak trudno nieraz współżyć zgodnie z sąsiadami.

zanieczyszczenia

Autor: Bruk-Bet®
Źródło: Bruk-Bet®

Koszulka z nadrukiem

Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com
O sprzeczki nieraz rzeczywiście nietrudno, a i zdarza się. że przyczyny bywają naprawdę błahe.

Napisaliśmy artykuł o pokrewnej tematyce. Znajduje się on na nowej stronie. Kliknij więc w poniższy link i dowiedz się szczegółów (https://www.jwp.pl/uslugi/doradztwo-strategiczne/) z tym połączonych.

W blokach jak to w blokach. Lokale czasami nie bywają może niewielkie, balkony także, lecz jednakże życie chociażby kilkuosobowej rodziny okazuje się o wiele bardziej skomplikowanie aniżeli w jednorodzinnym domku. Przede wszystkim jest problem z suszeniem prania. Latem każdy korzysta z balkonów – to logiczne, ale zimą czy jesienią takie wyjście nie jest możliwe. Zostaje do wykorzystywania wspólna suszarnia. To z pozoru dobre i bardzo wygodne rozwiązanie, lecz jak to jest zazwyczaj w budynkach wielorodzinnych – wspólne, a to niekiedy także rodzi pewne konflikty. Starczy, iż ktokolwiek z lokatorów przez dwa dni nie zdejmie prania, a reszta nie ma miejsca powiesić swojego. Taka suszarnia ma przecież być dla wszystkich, a więc za każdym razem znajdzie się taki sąsiad, który to wykrzyczy. Inny, jeśli nie będzie miał gdzie zawiesić swojego prania, odsunie albo też ściągnie należące do sąsiada – a nie każdy jeden sobie życzy, aby ktoś dotykał jego ubrań. Takie sytuacje można wymieniać bez końca.

Tak czy siak, taka wspólna suszarnia, która powinna służyć lokatorom, nieraz może stać się kością niezgody. Cóż – życie.
Szczęśliwy okazuje się zatem ten, który posiada tylko dla siebie cały dom. Bez przymusu dostosowywania się do innych – to rzeczywiście duży komfort.
Swój domek to marzenie bardzo wielu
Tagi: