Posadzka jest jednym z części jakiegokolwiek pomieszczenia bardzo narażonej na zużycie. Podłogi z betonu najczęściej wykorzystywane są w halach przemysłowych i garażach, chociaż aktualne techniki zezwalają na użycie jej także w pozostałych pomieszczeniach.
Zanieczyszczenia i uszkodzenia podłogi betonowej najczęściej spowodowane są przez osiedlający pył i kurz, oraz piasek i nieczystości pozostawiane przez obuwie użytkowników.

czyszczenie posadzki betonowej

Autor: Tino Rossini
Źródło: http://www.flickr.com
Posadzki z betonu ze względu na swoje przeznaczenie powinny być trwałe i twarde, antypoślizgowe, wytrzymałe na wodę, także dużo substancji chemicznych, a także uszkodzenia mechaniczne. Powierzchniowe utwardzacze posadzkowe stanowią mieszankę pigmentów, dobranych kruszyw, oraz cementu.
Czyszczenie (zobacz sprzątanie po remoncie cena) posadzki betonowej musi odbywać się przy użyciu należytych narzędzi i specyfików chemicznych. Podłogi z betonu utwardzane powierzchniowo, również ubezpieczone impregnatem są odporne na środki chemiczne w zawężonym obrębie. Do czyszczenia posadzki betonowej nie można stosować acetonu, toluenu, ksylenu i różnych rozcieńczalników. Środki polerujące nie powinny włączać silnych związków alkalicznych, oraz rozpuszczalników organicznych. Do czyszczenia zanieczyszczeń należy wykorzystywać roztwory łagodnych detergentów przeznaczonych do pielęgnacji podłóg z betonu.

Urządzenia czyszczące nie mogą być zaopatrzone w szczotki, albo pady skonstruowane z twardych materiałów, jakie podczas eksploatacji zdołają drapać nawierzchnię posadzki. Codzienna pielęgnacja posadzki betonowej winna polegać na uprzątaniu, czy też odkurzaniu i delikatne mycie.

Wiedz, że wnikliwe opracowanie to często najlepsze źródło informacji? Tak jest i w tym przypadku – kiedy klikniesz ten link, przeczytasz inne użyteczne materiały.

Po umyciu na mokro trzeba ją pozostawić do wyschnięcia.

Czyszczenie posadzki betonowej dobranymi środkami
Tagi: