Zwykle słysząc o rzeczoznawcach, pierwszą rzeczą co nam przychodzi do głowy jest to ktoś o wysokich kwalifikacjach, znający się na jakimś określonym temacie. W rzeczywistości bywa to dosłownie to co myślimy – rzeczoznawcy są to w rzeczywistości osoby mające swój własny „konik” w jakiejś już z góry określonej dziedzinie, choć zostanie rzeczoznawcą nie jest aż tak proste, jak się wydaje – bo co może być w tym aż tak trudnego, skoro interesujemy się jakąś rzeczą?
Stanie się rzeczoznawcą to jak się okazuje nie aż tak łatwy kawałek chleba, a przynajmniej w czasie uczenia się owego zajęcia.

gwarancja

Źródło: http://socktok.pl/
rzeczoznawca

Autor: Gunnar Grimnes
Źródło: http://www.flickr.com
Wbrew pozorom rzeczoznawca jest zmuszony po przechodzić niewiarygodnie sporo, przyswoić bardzo dużo danych, by móc się ogólnikowo określić takiego typu mianem – rzeczoznawca to tak naprawdę nie tyle zawód co tytuł, za którym to ciągną się lata uczenia się, bardzo wiele lat doświadczenia, które jest udokumentowane w przez siebie określonej dziedzinie i specjalności zawodowej, a także bardzo dużo spełnionych wymagań, pośród których to musi być na przykład niekaralność, czy odpowiedni stopień ukończenia szkoły (konkretna osoba powinna posiadać wykształcenie wyższe, oraz nie rzadko z tytułem magistra, a nawet i w niektórych przypadkach powinna mieć zakończone również studia podyplomowe).

Dobrze pod koniec dodać, że głównymi tematami, jakimi to zajmują się rzeczoznawcy to: oszacowanie majątków, znajomość prawa budowlanego, sprawy zabezpieczeń pożarowych, bezpieczeństwa i higieny roboty, czy też sanITarnohigieniczne, a nawet samochodowe.

Jeśli masz chęć dowiedzieć się więcej informacji na omawiany wątek, to odnajdziesz je z pewnością pod linkiem (https://www.eccoholiday.com/wakacje-samolotem/grecja/korfu/corfu-holiday-palace/), gdzie są one niezwykle dokładnie opisane.

Dobrze jeszcze po uzupełniać, że istnieją rzeczoznawcy kosztorysowi, czy z zakresu psychotroniki i tak dalej.

Rzeczoznawca – czy jest to naprawdę ktoś, kto „zna się na rzeczy”?
Tagi: