Wszyscy co kupili mieszkanie wiedzą o tym wiele, ci mający przed sobą kupno mieszkania nie zdają sobie raczej sprawy ze skali całego przedsięwzięcia. Zakup własnego kąta to masa wyzwań technicznych, marketingowych, prawnych, a szczególnie tych odśrodkowych – psychologicznych. „Ulżymy” sobie w części wyzwań przekazując część odpowiedzialności za nowe mieszkanie deweloperowi.

Olimpia Port

Autor: Grupa Archicom
Źródło: Grupa Archicom
Ciasny, ale własny -któż z dorosłych i pracujących na siebie nie hołduje temu popularnemu porzekadłu? Większość z nas (zwłaszcza tych, którzy stały kąt mają jeszcze przed sobą) nie tyle marzy, co oczekuje tego, że wraz z rozwojem kariery stabilność ekonomiczna przekuje się na trwałe miejsce zameldowania. Że nawet skromne mieszkanie na odległych osiedlach od centrum, ale własnościowe, znaczy psychologicznie więcej niż najlepsza kawalerka Wrocław w środku miasta (patrz tu: Wrocław – kawalerki na sprzedaż).

Jeśli prezentowany tekst jest dla Ciebie ciekawy, nie czekaj i sprawdź szczegóły tutaj adwokat lublin rozwód – zobaczysz jeszcze bardziej szczegółowe informacje.

W końcu do swojego mieszkania nie może wejść najemca (chyba że zawalimy spłaty czynszu) i powiedzieć, że plany zmieniły się co zmusza go do podjęcia decyzji eksmitowania mieszkańców dzierżawiących lokum.

deweloperzy z Wrocławia

Autor: Grupa Archicom
Źródło: Grupa Archicom

Wejście w nowe progi, niekonieczne już własnościowe (również najmowane) oznacza szereg wyzwań natury psychologicznej. Przez pierwsze dni i tygodnie bywa trudno. Zwłaszcza w domu wykonywanym od zera, gdzie właściciel nie zdążył wprowadzić większość mebli i sprzętów. Nierzadko te dni zamieniają się w spore przedsięwzięcie logistyczne, dla którego bierzemy wolne od pracy. A kiedy dołoży się do tego maluchów…

Nikt nie mówił, że wchodzenie na nowe jest łatwe. Dobrze zdawać sobie sprawę z tego iż część obowiązków – zwłaszcza przy finalizowaniu projektu nowego domu czy osiedla – spoczywa na głównym nadzorcy tego projektu. Czyli deweloperze. To fachowiec od wielu działek tematycznych (od prawa przez budownictwo po marketing), który na podstawie umów z poszczególnymi podwykonawcami dostaje zlecenie – wykończenie domu lub osiedla, na nowo budującym się rejonie dużego miasta.

Deweloperzy Wrocław decydują wartości wartej miliony złotych. Jak mało który zawód są poddawani szczególnej „lupie” i dogłębnej obserwacji. Wizerunkowy blamaże z ich strony rzeczywiście kończą ich karierę w zawodzie.
Kawalerka czy lokum na własność?
Tagi: