Dobrze pamiętamy obraz naszego kraju przed rozgrywkami Mistrzostw Europy w piłce nożnej w zeszłym roku. Polska była jednym wielkim placem budowy. Budowaliśmy nowe, ogromne areny sportowe w miejscowościach, które miały przyjmować najwybitniejszych zawodników Europy.

Budowaliśmy nowe odcinki dróg, a także odnawialiśmy pomieszczenia użytku publicznego, jak na przykład dworce. Oprócz tego, pojawiło się mnóstwo nowych pensjonatów i obiektów gastronomicznych, gotowych na goszczenie kibiców piłki nożnej z całego świata.

Na tego typu potężnych budowach bez wątpienia nie raz oglądaliśmy smukłą konstrukcję żurawi. Jest bardzo potrzebny sprzęt przy budowie dużych obiektów. Żurawie wieżowe są zaliczane do najpotężniejszych maszyn budowlanych. Wysokość podnoszenia żurawi jest w stanie osiągać nawet 100 metrów.

koparki kołowe i gąsienicowe

Autor: mattbuck4950
Źródło: http://www.flickr.com/photos/mattbuck007/2868259773/sizes/l/

Żuraw budowlany dzielą się na mnóstwo typów. Wyróżniamy pośród nich stacjonarne lub przejazdowe, z podwoziem szynowym albo gąsienicowym. Maszt żurawia budowlanego to zazwyczaj pionowa wieża o budowie kratownicowej -.

Intrygujący artykuł? Więc z pewnością przypadnie Ci do gustu również informacja z serwisu, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Trzeba w niego wejść.

Żurawie wykorzystywane na budowach posiadają kilka napędów, najczęściej elektrycznych, a każdy z nich odpowiada za pojedynczą czynność. Tego typu urządzenia budowlane nie są tanie. Stąd też sprzedaż żurawi do niezwykle dochodowy interes. Dystrybutorzy najlepszych światowych producentów nie narzekają na brak zainteresowania. W końcu bez tego typu specjalistycznej maszyny, jakakolwiek większa budowa nie może istnieć.

Dla młodych firm budowlanych dobrym rozwiązaniem jest wynajem żurawi. W naszej ojczyźnie z powodzeniem funkcjonuje dużo firm, które oferują wynajem żurawi budowlanych. Dzięki kontaktom z renomowanymi światowymi producentami, cieszą się one niezmienną popularnością wśród klientów. Oprócz wynajmu, takie przedsiębiorstwa prowadzą też serwis gwarancyjny sprzedawanych oraz dzierżawionych maszyn, a także sprzedaż oryginalnych części zamiennych. Świetnie sprawdza się też na naszym rynku budowlanym sprzedaż maszyn używanych. Jest to z pewnością dobry pomysł na zaoszczędzenie dużych środków, które możemy zainwestować w innym obszarze.
O żurawiach budowlanych i ich zastosowaniu
Tagi: