Badacze biją na alarm: Europa starzeje się w zastraszająco szybkim tempie. Za 50 lat ilość emerytów na „starym kontynencie” wzrośnie przeszło dwukrotnie.

negocjacje

Autor: Wawel Service
Nie jesteśmy w owym względzie żadnym wyjątkiem.
Osoby po sześćdziesiątym roku życia, stają się coraz liczniejszą i – co niemniej istotne – atrakcyjniejszą grupą konsumentów, głównie dla banków. Dlaczego tak się dzieje? To wymarzeni klienci: sumienni, obowiązkowi, odpowiedzialni. Dysponują stałymi zarobkami i często potrzebują dodatkowej gotówki na zaspokojenie elementarnych potrzeb, takich jak na przykład zakup lekarstw. Mała emerytura powoduje, albowiem iż niejednokrotnie nie starcza im do pierwszego. Właśnie dlatego spora część banków i instytucji finansowych przygotowała specjalne oferty przeznaczone dla starszych odbiorców. kredyt dla seniora to jedna z nich. Warto zauważyć, iż ciekawym rozwiązaniem, które w dzisiejszych czasach zyskuje coraz większą popularność, jest również tak zwana renta dożywotnia, czyli ściślej mówiąc comiesięczne świadczenie pieniężne otrzymywane z tytułu posiadania domu, mieszkania czy też innej nieruchomości.

Przypomina ona odwróconą hipotekę, lecz istnieje pomiędzy nimi jedna zasadnicza różnica. Decydując się na rentę, tracimy prawo własności z chwilą podpisania umowy.
Renta dożywotnia – idealny sposób na to, aby pozyskać dodatkowe źródło dochodu
Tagi: