remonty najczęściej nie kojarzą się nikomu z niczym przyjemnym. Jednakże co jakiś czas należy je wykonywać.
Ciężko wyobrazić sobie, by dało się żyć w tym samym domu bez odnawiania go przez wiele lat.

listwa

Autor: Tom Woodward
Źródło: http://www.flickr.com
Jak wtedy prezentowałyby się nasze sypialnie lub łazienka? Byłby to dość niemiły widok. Jeśli więc mamy zamiar zaplanować gruntowny remont, to pewnie obejmie on też podłogi.

Zaciekawiły Cię treści opracowane w naszym poście? Czujesz jednak niedosyt? Więc zachęcamy do nowej strony – naciśnij to (https://www.arapneumatik.pl/k-87-zasuwy-nozowe-zawory-orbinox) i przenieś się tam.

W łazience powinniśmy położyć płytki, a w pokoju panele lub parkiet. Na pewno zdecydujemy się również na pomalowanie ścian. Aby wszystko piękni się prezentowało i by efekt końcowy przypadł nam do gustu, to należy również zakupić części wykończeniowe. Istnieje możliwość, że nie wzięliśmy tego wcześniej pod uwagę i nie policzyliśmy ich zwyczajnie w budżecie, ale bez nich remont będzie wyglądał na nieskończony. Ważna jest na przykład listwa przypodłogowa. Ma ona dwie funkcje. Po pierwsze wydaje się być poniekąd elementem dekoracyjnym. Dzięki temu nikt nie zauważy żadnych przycięć parkietu przy samej ścianie. Wszystko ładnie przykryje. Po drugie jest też funkcjonalna. Coraz częściej po prostu pod listwą ukrywa się kable. Dzięki temu nie będziemy musieli kłóć ścian, kiedy coś nawali i w którymś z pokoi nie będzie prądu.

To szybki oraz najlepszy sposób na to, żeby nikt z przyjaciół nie widział kabli, które w przeciwnym razie przyczepione byłyby gdzieś przy podłodze (co wyglądałoby koszmarnie) lub musiałyby być wkute w ścianę (co powoduje dużo pyłu, potem sprzątanie i znacznie więcej pracy).
Niejeden remont potrzebuje dużej ilości przeróżnych elementów wykończeniowych — tyczy się to też listwy przypodłogowej
Tagi: