Współcześnie obserwujemy systematyczny wzrost liczby ludzi starszych w naszym społeczeństwie. W dodatku ta tendencja z każdym rokiem nabiera coraz szybszego tempa.

widok - firma

Autor: EnergieAgentur.NRW
Źródło: http://www.flickr.com
Przyjmuje się iż za kilkadziesiąt lat odsetek seniorów sięgnie 25%.
Dlaczego tak się dzieje? Powodów jest co najmniej kilka.

Emocjonuje Cię opisywana tematyka? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury bardzo podobnego postu – on również jest warty zainteresowania.

Wydłuża się długość ludzkiego życia a a przyrost naturalny maleje. Poza tym – co ma równie duże znaczenie – coraz więcej młodych osób i małżeństw wyjeżdża za granicę. W obliczu wyżej przedstawionych faktów dobrze byłoby postawić kolejne pytanie: jak wygląda sytuacja polskich emerytów? – dowiedź się więcej o kredycie dla seniora. Przeprowadzone badania (zobacz więcej) pokazują, iż nie rysuje się zbyt kolorowo, zwłaszcza jeżeli przyjrzymy się bliżej jej materialnym aspektom. Ponad 50% ludzi w podeszłym wieku zmaga się z problemami finansowymi. Nie ma środków na realizację podstawowych potrzeb, takich jak chociażby kupno medykamentów. Wtedy bardzo często ostatnią „deską ratunku” okazuje się kredyt dla seniora, obecny w ofercie sporej części znanych banków. Aby starać się o pożyczkę wcale nie trzeba mieć wysokiej emerytury, a comiesięczna kwota spłaty jest dopasowywana do możliwości indywidualnego klienta – Fundusz hipoteczny DOM.

Ostatnio na popularności zyskuje renta hipoteczna. To najprościej mówiąc świadczenie pieniężne w zamian za scedowanie prawa własności do domu, mieszkania albo innej posiadanej nieruchomości na fundusz hipoteczny.
Kredyt dla seniora – fantastyczny sposób na to, aby uporać się z problemami materialnymi.
Tagi: